r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Rada za funduszem sołeckim
27-02-2015

Rada za funduszem sołeckim

Mieszkańcy gminy Trzydnik Duży będą nadal mieć do dyspozycji własny fundusz sołecki. O jego wydzieleniu z gminnego budżetu Rada Gminy zadecydowała podczas sesji w czwartek 26 lutego.

Z funduszu sołeckiego mieszkańcy gminy Trzydnik Duży korzystają od 2010 roku. Wówczas radni przeznaczyli na ten cel 211 tysięcy złotych. W tym roku poszczególne sołectwa mają do wykorzystania 268 tysięcy. To ile pieniędzy dostaną w przyszłym roku okaże się za kilka miesięcy. Do końca lipca wójt poinformuje rady sołeckie o wysokości przyznanych środków, a one do końca września muszą przedstawić propozycje ich wydatkowania. Jeśli będą one zgodne z ustawami o samorządzie i finansach publicznych zostają włączone do projektu budżetu na następny rok. - W naszej gminie z tej możliwości korzystają wszystkie sołectwa, czyli 20. Najmniejsze otrzymują do dyspozycji od 7 do 9 tysięcy złotych, średnie około 15 tysięcy, trzy sołectwa mają ponad 20 tysięcy, a największe 25 tysięcy złotych - mówi wójt gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień.

 

To ostatnia uchwała w sprawie funduszu sołeckiego. Do tej pory rady gmin, które chciały wydzielać takie środki, musiały przyjmować uchwały co roku. Według nowych przepisów podjęte teraz decyzję będą obowiązywać, dopóki radni ich nie zmienią.

Podczas czwartkowej sesji Rada Gminy przyjęła również uchwały w sprawie poboru podatków i opłat śmieciowych, wyznaczenia inkasentów i określenia wysokości wynagrodzenia za inkaso. - Decyzja ta jest związana z zakończonymi właśnie wyborami sołtysów, którzy są inkasentami. Połowa z nich to nowe osoby, dlatego, by mogły wypełniać swoje obowiązki rada musiała przyjąć takie uchwały - wyjaśnia Franciszek Kwiecień. 

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: