r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Przed montażem OZE
01-10-2018

Przed montażem OZE

Kolejni mieszkańcy gminy Trzydnik Duży skorzystają z unijnych dotacji na zakup i montaż instalacji, wykorzystujących odnawialne źródła energii. Miejscowy samorząd już podpisał umowę o przyznaniu dofinansowania na 98 zestawów kolektorów słonecznych i 68 ogniw fotowoltaicznych, a wcześniej wybrał firmę, która zamontuje 420 solarów.

Zanim wykonawca przystąpi do pracy chce uzgodnić z zainteresowanymi warunki montażu. Szczegółowe informacje będą przekazane na trzech spotkaniach, które odbędą się w przyszłym tygodniu. W poniedziałek 1 października na 10.00 organizatorzy zapraszają do remizy OSP w Olbięcinie, tego samego dnia o 14.00 takie spotkanie odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym, a 3 godziny później w Szkole Podstawowej w Rzeczycy Ziemiańskiej. Każdy z zainteresowanych może dowolnie wybrać miejsce i godzinę spotkania.

- Przedstawiciel wykonawcy będzie omawiać przede wszystkich sprawy techniczne, związane z montażem. Projektanci instalacji muszą sprawdzić czy wybrane instalacje można zamontować w miejscach, wybranych przez właścicieli, przeprowadzić inwentaryzację i opracować projekt instalacji wewnętrznych. Sprawy te dotyczą obydwu projektów - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień.

W ramach pierwszego projektu dzięki wsparciu Unii Europejskiej zostanie zamontowanych 420 zestawów kolektorów słonecznych, które będą kosztować prawie 4 miliony 550 tysięcy złotych. Większość kosztów będzie stanowić dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Z tego samego źródła trzydnicki samorząd otrzyma dofinansowanie na zakup i montaż kolejnych 98 solarów oraz 68 ogniw fotowoltaicznych. Przetarg na realizację tego drugiego projektu ma być ogłoszony i rozstrzygnięty do końca roku, a prace są planowane na 2019.


(fot. sxc.hu)

Źródło: ias24.eu

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: