r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

IAS 24: Warsztaty zdobienia pisanek
24-02-2015

IAS 24: Warsztaty zdobienia pisanek

Jak z jajka zrobić prawdziwe arcydzieło? Tego będzie się można nauczyć podczas warsztatów zdobienia pisanek, które odbędą się w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym.

Zajęcia, które poprowadzi Mariusz Dubiel ze Słodkowa Drugiego, są planowane na pierwszą połowę marca, a zapisy chętnych rozpoczynają się w poniedziałek 23 lutego. 

Podczas warsztatów, które odbyły się przed rokiem, mieszkańcy gminy Trzydnik Duży pokazali, że chętnych do kultywowania tradycji nie brakuje. Choć zdobienie pisanek nie jest łatwe, nauki tej sztuki podjęło się około 40 osób, zarówno młodych, jak i dorosłych. Pomysłodawcy tegorocznych warsztatów liczą na podobne zainteresowanie. 

Prowadzący zajęcia Mariusz Dubiel najchętniej wykorzystuje w swoich pracach motywy sakralne i zwierzęce, nawiązujące do rodzącego się życia, a także sceny z życia Jezusa. 

Zainteresowani skorzystaniem z jego doświadczenia mogą się zapisywać na warsztaty telefonicznie pod numerem: 15 873 18 26. Zajęcia odbędą się w trzydnickim GOK-u 10 marca. 

 

Źródło: IAS 24

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: