r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24: Ogólnopolskie sukcesy gimnazjalistek
18-02-2015

IAS 24: Ogólnopolskie sukcesy gimnazjalistek

Oliwia Nagajek z Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym została laureatką czwartego Ogólnopolskiego Konkursu "Fryderyk Chopin - człowiek XXI wieku".
Organizowane przez Gimnazjum nr 16 w Lublinie zmagania odbywały się w trzech kategoriach - prac literackich i plastycznych oraz prezentacji multimedialnej. Trzydnicka gimnazjalistka zdobyła pierwszą nagrodę za pracę plastyczną pod hasłem "Świat w ruchu - muzyczne obrazy Chopina". 
 
Oceniając propozycje, wykonane przez uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, jury podkreśliło twórcze podejście młodych artystów do tematu i różnorodność technik plastycznych. 
 
Wśród uczestników konkursu byli m.in. uczniowie z Bydgoszczy, Katowic, Kielc, Kołobrzegu, Krakowa, Lublina czy Warszawy.
 
Uroczyste podsumowanie rywalizacji, połączone z wręczeniem nagród, odbędzie się 27 lutego.
 
To jeden z dwóch ogólnopolskich sukcesów gimnazjalistów z Trzydnika Dużego. Wcześniej Daria Suchora, absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia w Kraśniku, zajęła drugie miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd w Puławach. Wychowanka Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym, która szlifuje swój warsztat wokalny pod okiem Sławomira Nowaka, zaśpiewała z jego akompaniamentem "Kołysankę" Jacka Kaczmarskiego i tradycyjną kolędę "O, gwiazdo betlejemska".

Nagroda dla Darii Suchory jest tym cenniejsza, że konkurencja była bardzo poważna. W festiwalu wzięło udział prawie 1600 wykonawców, w tym 190 wokalistów.

Jubileuszową, bo dwudziestą edycję imprezy zorganizowali Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika" i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży "Miłość". Patronami festiwalu byli Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie, a także Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie oraz Lubelski Kurator Oświaty i Marszałek Województwa Lubelskiego.
 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: