r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24: Kolejne laury dla kolędników
26-01-2015

IAS 24: Kolejne laury dla kolędników

Piątek 23 stycznia był drugim dniem 16. Powiatowego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych, który odbywa się w Trzydniku Dużym.
Tym razem publiczność, zgromadzona w Gminnym Ośrodku Kultury, oklaskiwała występy solistów, zespołów wokalnych, wokalno-instrumentalne i chórów do lat 18.

Spośród 41 "podmiotów wykonawczych" jury przyznało 13 nagród głównych i 13 wyróżnień.
 
Najwyższe oceny jurorów w kategorii solistów otrzymali: Barbara Szwarnowska, Julia Gąsiorowska, Daria Suchora, Karolina Weber, Aleksandra Zięba, Ilona Kurdziel i Julita Szewczyk. Nagrodę główną wśród zespołów wokalnych odebrało "Allegro" z Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku, a wśród zespołów wokalno-instrumentalnych "Sekret" ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kraśniku, "Manufaktura" z Miejskiego Zespołu Szkół w Annopolu i "Young and Full of Energy" z Gminnego Ośrodka Kultury w Gościeradowie.
 
Członkowie komisji nagrodzili również Chór Szkolny "Kopernikus" z Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Kraśniku oraz Dominikę Zdyb i Michała Mazura z Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku, którzy występowali w kategorii dorosłych. Jury wyjątkowo zgodziło się na występ tej dwójki już dzisiaj, mimo że pozostali dorośli wykonawcy będą się prezentować w ostatnim dniu przeglądu, czyli jutro.

Na liście wyróżnionych znaleźli się soliści: Izabela Kalinowska, Katarzyna Fiut, Milena Kaźmierak, Marlena Grzesik, Izabela Chmiel, Blanka Przerwa, Magdalena Miśkiewicz, Adam Koper i Bartosz Mulier; a także zespoły "Andante" z Gimnazjum nr 1 w Kraśniku, Dziecięcy i Młodzieżowy Zespół Ludowy "Krzemień" z Publicznej Szkoły Podstawowej w Świeciechowie oraz "Force" i "Hydrofornia" z GOK-u w Gościeradowie. 
 
Ponadto w piątkowych przesłuchaniach uczestniczyli: Aleksandra Zawół, Alicja Toporek, Wiktoria Toporek, Dorota Świejko, Natalia Paź, Natalia Szymańska, Paulina Szymańska, Wiktoria Zbęk i Anita Chwiej; "Wystrzałowy Duet" z Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Trzydnickiej; zespoły "Nutki" z GOK-u w Trzydniku Dużym, "Wesołe Nutki" z Zespołu Szkół w Liśniku Dużym, "Fleciki" ze Szkoły Podstawowej w Terpentynie oraz "Aniołki" i "Rock Star" z PSP w Woli Trzydnickiej.
 
Jurorami podczas drugiego dnia tegorocznego przeglądu byli muzycy Urszula Olszówka i Ewa Sobota oraz Andrzej Gotner ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

16. Powiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych zakończy się w sobotę 24 stycznia. 
 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: