r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

IAS 24: Ostatnie nagrody dla kolędników
26-01-2015

IAS 24: Ostatnie nagrody dla kolędników

Znamy już pełną listę laureatów 16. Powiatowego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych, który przez ostatnie trzy dni odbywał się w Trzydniku Dużym. Po czwartkowo-piątkowych występach dzieci i młodzieży, w sobotę 24 stycznia na scenie miejscowego ośrodka kultury zaprezentowali się dorośli artyści.
W kategorii zespołów jury nagrodziło grupę "Vox Celestis" z Urzędowa i Męski Zespół Śpiewaczy "Majdaniacy" z Majdanu Obleszcza. Wyróżnienia otrzymały: "Kowalanki" z Kowalina, "Och Baby" z Zakrzówka, "Blinowianki" z Blinowa, "Sulowiacy" z Sulowa, "No-Name" i Klub Seniora z Gościeradowa, Chór Parafialny z kościoła pod wezwaniem Świętego Józefa w Kraśniku, zespoły kół gospodyń wiejskich z Trzydnika Dużego, Rzeczycy Księżej, Węglina i Łychowa, zespół ludowy z Księżomierzy oraz zespoły śpiewacze Dzierzkowic Zastawia i z Szastarki.
 
Wśród kapel wyróżnienia jurorzy przyznali grupom w Trzydnika Dużego i Gościeradowa, a w kategorii solistów nagrodzili Hieronima Markuta, Mirosława Kolasę, Leokadię Terelak i Zofię Zychman.

Za najlepszy duet jury uznało gitarzystów z Kraśnika, zaś w kategorii form teatralnych nagrodę specjalną wójta gminy Trzydnik Duży otrzymał zespół "Świteź" z Węglina, a wyróżnienie "Suchynianki" z Suchyni. 

Ponadto członkowie komisji docenili występy: zespołów KGW w Woli Trzydnickiej, Kraśnickiego Stowarzyszenia "Senior na Czasie", Osiedlowego Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej "Pomoc" i Chóru Męskiego z Kościoła Rektoralnego Świętego Ducha w Kraśniku, Gminnego Klubu Aktywnego Seniora z Annopola, Teatru Wiejskiego z Marynopola, Zespołu Śpiewaczego z Dzierzkowic Woli, Zespołu Artystycznego "Borowiacy" z Borowa, Kapeli Janka z Urzędowa, Bolesława Serwatki oraz duetu Kazimiera Kułaga i Bogumiła Dolecka. 
 
Łącznie w ostatnim dniu przeglądu publiczność oklaskiwała występy 36 podmiotów wykonawczych, ich występy oceniali Iwona Niewczas i Andrzej Sar z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie oraz Andrzej Gotner ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku, a nagrody wręczał m.in. wójt gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień. 

Podsumowując trzydniowe prezentacje jury doceniło sięganie do kolęd i pastorałek mniej popularnych i rzadziej wykonywanych publicznie, a także próby ich współczesnej aranżacji oraz przemyślane, konsekwentne i spójne opracowania.
 
Wyrazy wdzięczności członkowie komisji skierowali do pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym za sprawne przygotowanie przeglądu, a za ufundowanie nagród podziękowali także Starostwu Powiatowemu w Kraśniku oraz sponsorom. Imprezę wsparli radni Rady Powiatu Kraśnickiego Bożena Wilkołek i Henryk Flis oraz dyrektor trzydnickiego oddziału Banku Spółdzielczego Ziemi Kraśnickiej Zofia Kwiecień. 

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: