r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

IAS 24: Pierwsi laureaci przeglądu kolędników
23-01-2015

IAS 24: Pierwsi laureaci przeglądu kolędników

Grupy teatralne ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kraśniku i Szkoły Podstawowej Dzierzkowicach Woli - filii placówki w Terpentynie zostały pierwszymi laureatami 16. Powiatowego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych.
Konkursowe prezentacje rozpoczęły się w czwartek 22 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym i potrwają do soboty.

Pierwszego dnia na scenie trzydnickiego GOK-u występowały zespoły kolędnicze. Spośród 9 grup zgłoszonych do przeglądu jurorom najbardziej spodobały się dwie, którym przyznali nagrody główne. Zdobyli je zespół kolędniczy "Gwiazdki w Ciemności" z SP 6 w Kraśniku, prowadzony przez Izabelę Zdyb, Barbarę Zielińską i Teresę Błaszczyk oraz grupa kolędnicza ze szkoły filialnej z Dzierzkowic Woli, którą do występu przygotowywały Iwona Bis i Ewa Nowicka.
 
Wyróżnienia jury przyznało czterem podmiotom wykonawczym: Teatrowi Gminnemu "Scena św. Mikołaja w Zakrzówku" z Gminnego Domu Kultury w Zakrzówku, "Małym Kolędnikom" i zespołowi teatralnemu "Ale Heca…" z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Woli Trzydnickiej oraz grupie "Performers" ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kraśniku. Zespół z Zakrzówka prowadzi Maria Stępień, kolędnikami z Woli Trzydnickiej opiekują się Agnieszka Dziewa i Anna Ryś Aldona Borowska i Joanna Trybuła-Jargiło, a artystów z kraśnickiej "jedynki" przygotowywały Beata Kwaśniak i Agata Deleszek.

Podczas czwartkowych prezentacji wystąpili również: zespół "Cheaster" z SP w Ludmiłówce (op. Marta Łuszczak), grupa kolędnicza z Zespołu Szkół im. Józefa Twaroga w Księżomierzu (op. Robert Niedziałek i Teresa Wołoszyn) oraz artyści z Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Karola Konopki w Szczecynie (op. ksiądz Piotr Wątroba, Arleta Chołody i Agnieszka Wójcicka-Dametko).

Występy oceniali: instruktorka teatralna z Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku Beata Kubiak, pedagog i bibliotekarz z Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym Dorota Laskowska, instruktor teatralny z Gminnego Ośrodka Kultury w Zaklikowie Andrzej Grzyb oraz Andrzej Gotner z Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Kraśniku, które razem z GOK-iem w Trzydniku Dużym jest organizatorem przeglądu.
 
W drugim dniu tegorocznej imprezy, w piątek 23 grudnia, scenę trzydnickiego ośrodka opanują soliści, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne i chóry do lat 18, natomiast w sobotę wystąpią dorośli artyści.

W sumie przez trzy dni w Trzydniku Dużym zaprezentuje się około 900 wykonawców.
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: