r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

IAS 24: Finisz naboru kolędników
05-01-2015

IAS 24: Finisz naboru kolędników

Kończy się nabór chętnych do udziału w tegorocznym Powiatowym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych w Trzydniku Dużym.
Jubileuszowa, organizowana po raz piętnasty, impreza odbędzie się 22 stycznia, ale zgłoszenia uczestników są przyjmowane tylko do najbliższego czwartku, 8 stycznia. 
 
W poprzedniej edycji na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym wystąpiło ponad 600 artystów. Organizatorzy imprezy mają nadzieję na równie imponującą frekwencję w tym roku.
 
W przeglądzie mogą wziąć udział wykonawcy w różnym wieku: dzieci, młodzież i dorośli - soliści, zespoły, chóry i grupy kolędnicze. Uczestników zgłaszają ośrodki kultury lub urzędy gmin, a każdy z nich powinien przygotować dwie kolędy lub pastorałki. Jury będzie oceniać dobór repertuaru, aranżację i muzykalność wykonawców. W prezentacjach kolędników liczą się m.in.: scenografia, ruch sceniczny, rekwizyty i muzyka. Jury przypomina, że będzie promować utwory dawne i mało znane. Można też zaprezentować własną twórczość.
 
Najlepsi wykonawcy otrzymają nagrody ufundowane przez starostę kraśnickiego i GOK w Trzydniku Dużym, natomiast wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.
 
Szczegółowe informacje w sprawie przeglądu można uzyskać w trzydnickim GOK-u, telefon: 15 873 18 26 oraz w Starostwie Powiatowym w Kraśniku, telefon: 81 826 17 92. Pełny regulamin i karta zgłoszenia są dostępne na stronie: www.goktrzydnik.com.pl.
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: