r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24: Nabór kolędników rozpoczęty
22-12-2014

IAS 24: Nabór kolędników rozpoczęty

Rozpoczął się nabór chętnych do udziału w szesnastej edycji Powiatowego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych w Trzydniku Dużym w powiecie kraśnickim. Impreza odbędzie się 22 stycznia, a termin nadsyłania zgłoszeń upływa 8 stycznia.
Organizacja imprezy z udziałem kilkuset artystów do łatwych nie należy, ale pomysłodawcom trzydnickiego przeglądu ta sztuka udaje się od wielu lat. W ubiegłym roku w ciągu trzech dni na scenie miejscowego GOK-u zaprezentowało się prawie 700 wykonawców. Organizatorzy przeglądu mają nadzieję, że tym razem frekwencja będzie równie imponująca.
 
W imprezie mogą wziąć udział wykonawcy w różnym wieku, od uczniów szkół podstawowych po osoby dorosłe. Mogą to być zarówno soliści, jak i zespoły wokalne czy wokalno-instrumentalne, a także chóry i zespoły śpiewacze oraz grupy kolędnicze, które mogą zgłaszać ośrodki kultury lub urzędy gmin. 
 
Każdy z uczestników wykona dwie kolędy lub pastorałki. Jury będzie brać pod uwagę dobór repertuaru, aranżację i muzykalność wykonawców. W prezentacjach kolędników liczą się m.in.: scenografia, ruch sceniczny, rekwizyty i muzyka.
 
Najlepsi artyści otrzymają nagrody, ufundowane przez starostę kraśnickiego i Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym.
 
Szczegółowe informacje w sprawie przeglądu można uzyskać w trzydnickim GOK-u, telefon: 15 873 18 26 oraz w Starostwie Powiatowym w Kraśniku, telefon: 81 826 17 92. Pełny regulamin i karta zgłoszenia na stronie: www.goktrzydnik.com.pl.
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: