r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Pomagamy potrzebującym
17-12-2014

Pomagamy potrzebującym

Wzorem lat ubiegłych Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzydniku Dużym przygotował paczki świąteczne dla najuboższych rodzin z dziećmi z terenu gminy Trzydnik Duży
    
W bieżącym roku do akcji  organizowanej przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzydniku Dużym „Pomagamy rodzinom  z dziećmi” włączył się Wójt Gminy Trzydnik Duży Pan Franciszek Kwiecień   pracownicy Urzędu Gminy oraz  część radnych i sołtysów, którzy złożyli dary pieniężne i za zebraną kwotę zostały zakupione  produkty spożywcze oraz słodycze. 
 
         W zbiórkę darów w bieżącym roku aktywnie zaangażowali się również  wolontariusze Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym w ramach  akcji „ Świąteczna Zbiórka Żywności”.
 
          Ze zgromadzonych produktów przygotowano świąteczne paczki  dla 40 rodzin o niskich dochodach w przeliczeniu na jednego członka rodziny oraz  znajdujących  się w najtrudniejszej sytuacji  finansowej.
 
      Chcieliśmy, żeby te rodziny poczuły, że nie są same, że są ludzie, których  interesuje ich los oraz  sytuacja w jakiej się znaleźli, postarali się   i przygotowali specjalnie dla nich paczki, że  komuś na nich zależy.
 
        Myślę, że najlepszą  pomocą jest pomoc, jaką można dać drugiemu człowiekowi. Nie od dziś wiadomo, że więcej radości sprawia  dawanie aniżeli  branie. Ponadto żeby być szczęśliwym, trzeba czasem dać coś od siebie, a czas zbliżających się Świąt jest najlepszą do tego okazją.      
 
         Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz osobom zaangażowanym w zbiórkę. Każdy darczyńca  zasiadając do świątecznego stołu i pozostawiając jedno wolne nakrycie może  pomyśleć  wtedy, że siada z nami osoba, której pomógł  w trudnej sytuacji.  
 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: