r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24: Trzydnickie laury na przeglądzie w Kraśniku
04-12-2014

IAS 24: Trzydnickie laury na przeglądzie w Kraśniku

Koło Gospodyń Wiejskich z Rzeczycy Księżej w gminie Trzydnik Duży zostało docenione przez jury I Regionalnego Przeglądu Twórczości Seniorów i Osób Niepełnosprawnych.
Podczas imprezy, która odbyła się w środę 3 grudnia w Kraśniku, KGW działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym zdobyło pierwszą nagrodę w kategorii małych form teatralnych i kabaretów. 
Artystki z Rzeczycy Księżej zaprezentowały, nawiązujący do wyborów, autorski kabaret "Zebranie", który w listopadzie zdobył wyróżnienie na 13 Powiatowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Wsi w Trzydniku Dużym. 
 
Podczas imprezy w Kraśniku, którą zorganizowało Kraśnickie Stowarzyszenie "Senior na czasie", zaprezentowało się łącznie prawie 30 podmiotów wykonawczych, w tym trzy z gminy Trzydnik Duży. Oprócz zwycięskiego KGW z Rzeczycy Księżej, wyróżnienia otrzymały w swoich kategoriach Kapela Ludowa z Trzydnika Dużego i KGW z Woli Trzydnickiej.
 
To kolejne w ostatnim czasie sukcesy artystów, działających przy trzydnickim ośrodku kultury, który w tym miesiącu obchodzi 30-lecie działalności. W listopadzie Maria Magdziak została doceniona w finale 15 Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów w Dęblinie. Ponadto Dziecięcy Zespół z GOK-u w Trzydniku Dużym zdobył wyróżnienie w Konkursie Piosenki Ludowej dla Dzieci w Stróży, a podczas Konkursu Piosenki im. Edwarda Stachury w Annopolu nagrodę drugiego stopnia wyśpiewała Daria Suchora, uczennica Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym i absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia w Kraśniku. 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: