r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24: Pasmo artystycznych sukcesów
13-11-2014

IAS 24: Pasmo artystycznych sukcesów

Ostatnie tygodnie są udane dla twórców, związanych z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Trzydniku Dużym. W miniony weekend Maria Magdziak została doceniona w finale 15 Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów w Dęblinie, a wcześniej trzydniccy artyści zdobywali laury w Konkursie Piosenki Ludowej dla Dzieci w Stróży oraz Konkursie Piosenki im. Edwarda Stachury w Annopolu.
Poetka z Woli Trzydnickiej Maria Magdziak, autorka tomiku poezji wydanego przez GOK, zdobyła wyróżnienie za wiersz "Modlitwa".
 
W Konkursie Piosenki Ludowej dla Dzieci "Jarzębinka", który w październiku odbył się w Stróży, wyróżnienie otrzymał Dziecięcy Zespół z GOK-u w Trzydniku Dużym w składzie Kinga Latawiec, Julia Mazur, Julia Woźniak, Martyna Klimek, Aleksandra Kowalik i Oliwia Cieślik. To pierwszy taki sukces zespołu, który powstał zaledwie kilka tygodni temu, we wrześniu tego roku. 
 
Z kolei podczas Konkursu Piosenki im. Edwarda Stachury w Annopolu nagrodę drugiego stopnia wyśpiewała Daria Suchora, uczennica Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym i absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia w Kraśniku. 
Szansa na kolejne sukcesy nadarzy się już w czwartek 13 listopada, gdy w trzydnickim ośrodku kultury odbędzie się turniej powiatowy 18 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Do rywalizacji, która w tym roku odbywa się pod hasłem "Teraz i tu", zgłosiło się prawie 40 recytatorów, od klasy drugiej szkoły podstawowej po liceum, z Kraśnika, Annopola, Gościeradowa, Trzydnika Dużego, Leszczyny, Księżomierzy, Kowalina, Bobów, Skorczyc i Urzędowa.
 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: