r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24: Samorządowców przybywa
05-11-2014

IAS 24: Samorządowców przybywa

Mieszkańcy gminy Trzydnik w powiecie kraśnickim coraz chętniej startują w wyborach samorządowych. O 15 mandatów w nowej Radzie Gminy będzie się ubiegać 51 kandydatów, czyli o prawie 1/5 więcej niż przed czterema laty, a stanowiskiem wójta są zainteresowane cztery osoby (w 2010 roku były dwie).
Na wójta kandydują: dotychczas zajmujący to stanowisko Franciszek Kwiecień, zgłoszony przez PSL, Grzegorz Biszczak zarejestrowany przez KWW Nowoczesna Gmina, Stanisław Sender z KW Prawo i Sprawiedliwość oraz Krzysztof Serafin z KWW Nasza Gmina Trzydnik Duży.
 
Swoich przedstawicieli w radzie chce mieć sześć komitetów wyborczych. Najwięcej, bo 14 nazwisk, znajduje się na liście Polskiego Stronnictwa Ludowego, 13 kandydatów zarejestrował Komitet Wyborczy Wyborców Nowoczesna Gmina, a 12 KWW Nasza Gmina Trzydnik Duży. Ponadto Prawo i Sprawiedliwość zarejestrowało 8 kandydatów, SLD Lewica razem 3, a KWW "Młoda Wola" 1. 
 
We wszystkich 15 okręgach w gminie Trzydnik Duży zostało zarejestrowanych co najmniej po dwóch kandydatów. Najtrudniej o mandat radnego będzie w Dąbrowie, Liśniku Małym i Olbięcinie oraz w Woli Trzydnickiej, gdzie o jedno miejsce w radzie będzie rywalizować po pięciu kandydatów. 
 
Spośród 6 tysięcy 883 mieszkańców gminy Trzydnik uprawnionych do głosowania jest 5 tysięcy 448 osób.
 
Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada.
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: