r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24: Unijne wsparcie dla uczniów
23-10-2014

IAS 24: Unijne wsparcie dla uczniów

420 uczniów ze wszystkich szkół w gminie Trzydnik Duży w powiecie kraśnickim korzysta z bezpłatnych zajęć wyrównujących i rozwijających ich zdolności. W tym tygodniu placówki otrzymały też nowoczesny sprzęt do organizowania dodatkowych lekcji. Pieniądze na ten cel gmina pozyskała z Unii Europejskiej.
Do pięciu "podstawówek w Łychowie, Olbięcinie, Rzeczycy Księżej, Rzeczycy Ziemiańskiej i Woli Trzydnickiej oraz do gimnazjum w Trzydniku Dużym trafiły m.in.: tablice interaktywne z zestawami komputerowymi, projektory multimedialne z ekranami, sprzęt nagłaśniający i oświetleniowy oraz aparaty cyfrowe. Niektóre placówki otrzymają także książki. 
 
Wszystko będzie wykorzystywane podczas zajęć, które rozpoczęły się we wrześniu i potrwają do końca roku szkolnego. Uczestniczą w nich zarówno uczniowie, którzy mają problemy z nauką, jak też dzieci szczególnie uzdolnione. W ramach projektu korzystają z dodatkowych lekcji z matematyki, języka angielskiego, biologii, fizyki i geografii. Uczniowie rozwijają też swoje zdolności teatralne, wokalne i taneczne, korzystają ze wsparcia logopedy, psychologa i doradcy zawodowego, a także uczęszczają na zajęcia korekcyjno-kompensacyjne. 
 
Wartość całego projektu pod nazwą "Kapitalna szansa na sukces" to ponad 660 tysięcy złotych, z czego około 66 tysięcy to wkład własny gminy, która udostępnia sale do prowadzenia zajęć. Reszta pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. 
 
To kolejny taki projekt, realizowany w gminie Trzydnik Duży. W ubiegłym roku z podobnego wsparcia skorzystało prawie 300 uczniów szkół podstawowych. 
 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: