r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24: Ostatnia sesja Rady Gminy
23-10-2014

IAS 24: Ostatnia sesja Rady Gminy

Radni Gminy Trzydnik Duży w powiecie kraśnickim spotkali się w środę 22 października na ostatniej w tej kadencji sesji. Podczas obrad podjęli decyzje, dotyczące przyszłorocznych podatków i podsumowali cztery lata pracy.
W projekcie budżetu na 2015 roku radni postanowili utrzymać na dotychczasowym poziomie stawki podatków: rolnego, od nieruchomości i od środków transportowych. 
 
Zgodnie z prawie 20-letnią już tradycją, na zakończenie kadencji radni otrzymali sprawozdanie z zadań inwestycyjnych i innych działań trzydnickiego samorządu oraz gminnych jednostek, podejmowanych w ciągu ostatnich czterech lat. 
 
Podsumowując kończącą się kadencję wójt Franciszek Kwiecień stwierdził, że podobnie jak w wielu innych samorządach najwięcej pieniędzy gmina zainwestowała w budowę i naprawę dróg. - Tylko w tym roku na trasach gminnych i powiatowych położyliśmy prawie 7 kilometrów asfaltowej nawierzchni, a w całej kadencji na wszystkich drogach, także wojewódzkiej, wyremontowaliśmy lub wykonaliśmy asfalt na ponad 20 kilometrach. W sumie przez ostatnie cztery lata na inwestycje drogowe wydaliśmy prawie 10 milionów złotych - podsumowuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową Franciszek Kwiecień.
 
Za bardzo ważne uznał też inwestycje w infrastrukturę sportową. W 2013 roku przy trzydnickim gimnazjum otwarto nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny, a kilka lat wcześniej powstała tu hala, a potem "Orlik". - To jedyny taki przypadek w powiecie i prawdopodobnie jeden z niewielu w regionie, by w jednym miejscu mieszkańcy mieli do dyspozycji tak dużo obiektów sportowych - dodaje wójt Kwiecień. 

Jego zdaniem niepokojąca jest tendencja nakładania na samorządy nowych zadań, bez zabezpieczenia środków na ich realizację. - Ten kierunek można zaobserwować od wielu lat. Pierwsze zderzenie z rzeczywistością nastąpiło w 1996 roku wraz z przejęciem szkół i obecnie ta tendencja nie zmienia się - ocenia Franciszek Kwiecień.

Pełne podsumowanie kończącej się kadencji będzie dostępne dla wszystkich mieszkańców w najnowszym wydaniu "Gazety Trzydnickiej" oraz na stronach gminy i ośrodka kultury. 
 
 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: