r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24: Jesienni recytatorzy na start
10-10-2014

IAS 24: Jesienni recytatorzy na start

W Trzydniku Dużym rozpoczęły się przygotowania do tegorocznej edycji Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Eliminacje dla wykonawców z powiatu kraśnickiego odbędą się w połowie listopada, ale termin przyjmowania zgłoszeń chętnych upływa 5 listopada.
Organizowany po raz osiemnasty konkurs tym razem odbywa się pod hasłem "Teraz i Tu" i nawiązuje do obchodzonej w tym roku 25 rocznicy częściowo wolnych wyborów w Polsce. Dlatego w tegorocznym konkursie obowiązują teksty polskich prozaików, poetów i dramatopisarzy, których debiut literacki jest datowany po 1989 roku. Przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Kultury i Centrum Kultury w Lublinie, którzy są głównymi organizatorami konkursu, zachęcają do korzystania z czasopism i periodyków prezentujących współczesną polską literaturę, mając w pamięci sentencję Marka Aureliusza: "Bądź zwięzły! Każde niepotrzebnie wypowiedziane słowo odpływa. Świat jest przeludniony słowami". 
 
Do rywalizacji na słowa mogą stanąć uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści i młodzież ze szkół średnich, a także studenci i dorośli miłośnicy poezji. Każdy z recytatorów będzie mógł zaprezentować jeden utwór prozatorski lub wiersz. Uczniowie szkół podstawowych będą mieć do dyspozycji około 3 minut, natomiast prezentacje w wykonaniu starszych recytatorów nie powinny przekraczać 5 minut.
 
Najciekawsze recytacje zostaną nagrodzone upominkami i nominacjami do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się pod koniec listopada w Lublinie.
 
Zgłoszenia do eliminacji powiatowych należy przesyłać pocztą na adres: Gminny Ośrodek Kultury, 23-230 Trzydnik Duży. Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem: 15 873 18 26, a regulamin konkursu i kartę uczestnika można pobrać ze strony: www.goktrzydnik.com.pl.
 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: