r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24: Będą nowe inwestycje drogowe
11-09-2014

IAS 24: Będą nowe inwestycje drogowe

Zakres tegorocznych inwestycji drogowych w gminie Trzydnik Duży będzie większy niż pierwotnie planowano.
Podczas sesji w środę 10 września Rada Gminy przyjęła uchwały, które umożliwiają realizację nowych zadań i to bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Samorząd chce wykorzystać środki, które już wcześniej były planowane na inwestycje drogowe, ale poszczególne zadania zostały wykonane taniej niż zakładano. 

Chodzi na przykład o przebudowę drogi Rzeczyca - Owczarnia do drogi serwisowej przy obwodnicy Kraśnika. Inwestycja, realizowana przez powiat w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, okazała się tańsza niż we wstępnym kosztorysie. W związku z tym, że udział gminy w jej sfinansowaniu był już określony obydwa samorządy uzgodniły, że powiat nie będzie zwracać "nadwyżki", tylko za te pieniądze wyremontuje jeszcze około 1200 - 1500 metrowy odcinek drogi Słodków - Rzeczyca - Węglin. Prace mają być wykonane jeszcze w tym roku.
 
Gmina Trzydnik Duży realizuje też własną "schetynówkę", czyli buduje ponad 2-kilometrowy odcinek drogi Wola Trzydnicka - Agatówka Kopaniny. Drogowcy już wykonali podbudowę i położyli dwie warstwy asfaltu na jezdni. Pozostałe prace, czyli m.in. utwardzenie poboczy i wykonanie zjazdów, mają się zakończyć w tym miesiącu. 

Podczas środowej sesji Rada Gminy Trzydnik Duży zgodziła się również na wykorzystanie oszczędności po przetargu na remont około 900 metrów drogi powiatowej Olbięcin - Dąbrowa - Trzydnik Mały. Pieniądze, które nie zostały wykorzystane, nie wrócą do budżetu, lecz będą przeznaczone na dodatkowy remont przepustu na wymienionej trasie. 
 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: