r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

IAS 24: Będą nowe inwestycje drogowe
11-09-2014

IAS 24: Będą nowe inwestycje drogowe

Zakres tegorocznych inwestycji drogowych w gminie Trzydnik Duży będzie większy niż pierwotnie planowano.
Podczas sesji w środę 10 września Rada Gminy przyjęła uchwały, które umożliwiają realizację nowych zadań i to bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Samorząd chce wykorzystać środki, które już wcześniej były planowane na inwestycje drogowe, ale poszczególne zadania zostały wykonane taniej niż zakładano. 

Chodzi na przykład o przebudowę drogi Rzeczyca - Owczarnia do drogi serwisowej przy obwodnicy Kraśnika. Inwestycja, realizowana przez powiat w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, okazała się tańsza niż we wstępnym kosztorysie. W związku z tym, że udział gminy w jej sfinansowaniu był już określony obydwa samorządy uzgodniły, że powiat nie będzie zwracać "nadwyżki", tylko za te pieniądze wyremontuje jeszcze około 1200 - 1500 metrowy odcinek drogi Słodków - Rzeczyca - Węglin. Prace mają być wykonane jeszcze w tym roku.
 
Gmina Trzydnik Duży realizuje też własną "schetynówkę", czyli buduje ponad 2-kilometrowy odcinek drogi Wola Trzydnicka - Agatówka Kopaniny. Drogowcy już wykonali podbudowę i położyli dwie warstwy asfaltu na jezdni. Pozostałe prace, czyli m.in. utwardzenie poboczy i wykonanie zjazdów, mają się zakończyć w tym miesiącu. 

Podczas środowej sesji Rada Gminy Trzydnik Duży zgodziła się również na wykorzystanie oszczędności po przetargu na remont około 900 metrów drogi powiatowej Olbięcin - Dąbrowa - Trzydnik Mały. Pieniądze, które nie zostały wykorzystane, nie wrócą do budżetu, lecz będą przeznaczone na dodatkowy remont przepustu na wymienionej trasie. 
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: