r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24: Gminna promocja na dożynkach powiatowych
09-09-2014

IAS 24: Gminna promocja na dożynkach powiatowych

Trwa doskonała passa Koła Gospodyń Wiejskich z Rzeczycy Ziemiańskiej w gminie Trzydnik Duży w powiatowych konkursach wieńców dożynkowych.
Podczas tegorocznego święta plonów, które odbyło się w niedzielę 7 września w Dzierzkowicach, propozycja KGW z Rzeczycy Ziemiańskiej zdobyła drugą nagrodę za wieniec tradycyjny. 
 
To kolejny taki sukces na imprezie tej rangi trzydnickiej delegacji. Przed rokiem KGW z Rzeczycy Ziemiańskiej zajęło pierwsze miejsce, a we wcześniejszych latach zdobywało m.in. nagrodę I stopnia podczas Ogólnopolskiego Konkursu Wieńca Dożynkowego w Radomyślu w 1997 roku oraz reprezentowało Powiat Kraśnicki na Wojewódzkich Dożynkach, które w 2006 roku odbyły się w Radawcu. 
 
KGW z Rzeczycy Ziemiańskiej od 1938 roku z powodzeniem zajmuje się rękodziełem ludowym i plastyką obrzędową, dba o upowszechnianie kultury ludowej, a także uczestniczy w akcjach charytatywnych. Przewodniczącą koła jest Barbara Baran, a kierownikiem artystycznym Zofia Dębniewska. 
 
W konkursie wieńców współczesnych Gminę Trzydnik Duży reprezentowało sołectwo Trzydnik Mały.
 
Zgodnie z tradycją powiatowe święto plonów to nie tylko udział w konkursie wieńców, ale również okazja do promocji gminy. W tym roku na specjalnym stoisku swoje dokonania prezentowało trzydnickie gimnazjum, a odwiedzający je goście mogli skosztować lokalnych przysmaków, przygotowanych przez Klub "4H" z trzydnickiego gimnazjum, panie z KGW Rzeczyca Ziemiańska, mieszkanki sołectwa Trzydnik Mały i pracowników Gminnego Ośrodka Kultury oraz wypieków piekarni Agaty i Krzysztofa Pudłów z Trzydnika Dużego. 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: