r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Droga między Rzeczycą a Dąbrowicą gotowa
29-08-2018

Droga między Rzeczycą a Dąbrowicą gotowa

Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka drogi Rzeczyca Ziemiańska-Kolonia - Dąbrowica w gminie Trzydnik Duży. Wprawdzie oficjalny odbiór techniczny inwestycji odbędzie się pod koniec tygodnia, ale wszystkie prace zostały już zakończone.
Drogowcy wykonali odcinek o długości ponad 600 metrów do granicy z sąsiednią gminą Potok Wielki. Wcześniej była to droga gruntowa, która była wielokrotnie utwardzana, ale to nie przynosiło oczekiwanych efektów. - Dlatego teraz wykonaliśmy podbudowę, nową asfaltową nawierzchnię i zjazdy oraz utwardziliśmy tłuczniem kamiennym oraz ażurowymi płytami pobocza po obydwu stronach jezdni - relacjonuje wójt gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień.
 
Prace kosztowały ponad 570 tysięcy złotych. Część pieniędzy na ten cel będzie pochodzić od samorządu województwa lubelskiego. Z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych gmina otrzyma 100 tysięcy złotych, a resztę pokryje z własnego budżetu.
 
Źródło: ias24.eu
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: