r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

BAWILI SIĘ, WYPOCZYWALI I ZWIEDZALI
06-08-2014

BAWILI SIĘ, WYPOCZYWALI I ZWIEDZALI

Zakończył się dwutygodniowy obóz wypoczynkowy dla dzieci z terenu gminy Trzydnik Duży. Obóz współfinansowany przez Gminę Trzydnik Duży i zrealizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci „RAZEM” w Kraśniku, w tym roku odbył się w Zakopanem.
Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci „RAZEM” w Kraśniku w dniach 28 czerwca – 11 lipca br. zorganizowało w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Zakopanem obóz wypoczynkowy dla dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy.
 
Celem obozu była aktywizacja ruchowa, wypoczynek oraz integracja. Obóz prowadzony był przez kadrę opiekunów posiadających odpowiednie kwalifikacje.
 
Program obejmował zajęcia turystyczno – krajoznawcze, rekreacyjno – sportowe, kulturalno – oświatowe oraz integracyjne.
 
Podczas obozu w największym zakresie zrealizowano zajęcia turystyczno – krajoznawcze, w trakcie których zorganizowane zostały liczne wycieczki – na Sokolicę w Pieninach, Rusinową Polanę i Wiktorówki, Dolinę Pięciu Stawów Polskich, do Doliny Małej Łaki i na Miętusi Przysłop, do Doliny Kościeliskiej gdzie zwiedzano Jaskinię Mroźną. Uczestnicy obozu wyjeżdżali kolejką linową na Kasprowy Wierch, wyjeżdżali też na Gubałówkę i Butorowy Wierch. Ponadto zwiedzili Zakopane (Krzeptówki, Pęksowe Brzyzko, Wielka Krokiew, Krupówki, Muzeum Tatrzańskiego Parku Narodowego), Sanktuarium Maryjne w Ludźmierzu, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Kopalnię Soli w Wieliczce, Kraków (Wawel, Katedra Wawelska, Okno Papieskie, Kościół Mariacki, Rynek), Kalwarię Zebrzdowską.
 
Realizację programu turystyczno – krajoznawczego podsumowano konkursem wiedzy turystycznej.
 
Program sportowy przewidywał szereg gier i zabaw ruchowych oraz naukę i doskonalenie pływania – dzieci korzystały z atrakcji oferowanych przez Termy Bukowina oraz Aqua Park w Zakopanem. Zorganizowano też olimpiadę uwzględniającą wybrane dyscypliny sportowe i zabawy ruchowe. Dzieci były też w Rabce-Zdroju w Parku rozrywki i edukacji „Rabkoland.”
 
Ważnym elementem programu obozu były imprezy kulturalno – oświatowe takie jak dyskoteki integracyjne, konkurs piosenki, konkurs tańca towarzyskiego, pasowanie na obozowicza.
 
Za udział w konkursach i zawodach dzieci otrzymały słodkie nagrody a na zakończenie obozu każdy uczestnik otrzymał nagrody książkowe. 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: