r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

OGŁOSZENIE OKRĘGOWEJ STACJI CHEMICZNO – ROLNICZEJ w Kielcach
05-08-2014

OGŁOSZENIE OKRĘGOWEJ STACJI CHEMICZNO – ROLNICZEJ w Kielcach

o prowadzonych na terenie gminy pracach monitoringowych nad wyznaczeniem obszarów z ograniczeniami naturalnymi ONW
 
 
W związku z trwającymi pracami nad wyznaczeniem obszarów z ograniczeniami naturalnymi (ONW) w Polsce, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju wsi zobowiązało Okręgowe Stacje Chemiczno – Rolnicze do wykonywania badań pH gleb, które posłużą jako jedno z kryteriów do ustalenia powierzchni objętych specjalną formą płatności w latach 2014 – 2020.
 
Z danych ARiMR wynika, że tylko w roku 2013 z dopłat ONW skorzystało w Polsce ponad 750 tys. rolników na łączną kwotę blisko 1,37 mld zł. Mając nadzieję na utrzymanie tak znaczącego poziomu wsparcia dla rolnictwa w warunkach gospodarowania na obszarach z ograniczeniami naturalnymi, informuję, że terenie gminy w miesiącach od lipca 2014 r. do maja 2015 r. będą prowadzone prace minitoringowe w ww. temacie, w celu dostarczenia (całkowicie anonimowych) danych do Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, który na zlecenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wyznaczy ONW.
 
Badania są bezpłatne, a ich wyniki mogą przynieść znaczące korzyści rolnikom w perspektywie lat 2014 – 2020. Liczymy zatem na życzliwość i propagowanie celu prac prowadzonych przez specjalistów z Okręgowej Stacji Chemiczno – Rolniczej.
 
Dyrektor OSChR w Kielcach
mgr Katarzyna Sowa – Cichecka 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: