r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24: Festyn sołecki z nagrodami
01-07-2014

IAS 24: Festyn sołecki z nagrodami

Trzy tytuły w konkursie na "Sołtysa Roku", pierwsza nagroda za "małe projekty" oraz trzy nagrody i dwa wyróżnienia w konkursie tradycyjnych potraw regionalnych. To dorobek przedstawicieli Gminy Trzydnik Duży na tegorocznym "Festynie Sołeckim", organizowanym przez Lokalną Grupę Działania Ziemi Kraśnickiej.
Nagrodę dla "Sołtysa Seniora" odebrał urodzony w 1952 roku Janusz Kot z Agatówki, który sprawuje tę funkcję od 26 lat. Tytuł "Sołtysa Juniora" i nagrodę publiczności otrzymał 22-letni Michał Herbet z Woli Trzydnickiej, który jest sołtysem pierwszą kadencję. "Sołtysem Roku 2014" został Mirosław Jerzy Węcławski z Popkowic w gminie Urzędów, a nagrodę dla "Sołtysa inwestora i inicjatora działań społecznych" odebrał Marek Duda z Wyżnianki Kolonii w gminie Dzierzkowice. 
 
W konkursie najlepszych "małych projektów", realizowanych ze środków unijnych, pierwsze miejsce zajął Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym za wydanie tomiku poezji Marii Magdziak zatytułowanego "Piszę, moje myśli błądzą...". Druga nagroda trafiła do Gminy Kraśnik za organizację imprezy promującej dziedzictwo kulturowe i historyczne Stróży Kolonii, a trzecia do Gminy Annopol za wykonanie alejki spacerowej w zabytkowym parku w Annopolu.
 
LGD podsumowała też konkurs tradycyjnych potraw regionalnych, w którym mogli uczestniczyć tylko mieszkańcy gminy Trzydnik Duży. Jurorom najbardziej posmakowała zupa z liści rzodkiewki, przyrządzona przez sołectwo Rzeczyca Księża. Drugą nagrodę członkowie komisji przyznali Beacie i Kazimierzowi Piątkom z Trzydnika Dużego za kaczkę pieczoną faszerowaną, a trzecią sołectwu Wola Trzydnicka za kurczaka pieczonego nadziewanego. Ponadto jurorzy przyznali też dwa wyróżnienia dla Haliny Drzewiej-Sosnówki za pasztet z królika i Koła Gospodyń Wiejskich w Węglinie za pyzy z mięsem i zupę ogórkową. 
 
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w niedzielę 29 czerwca podczas festynu, który w tym roku odbył się na stadionie w Trzydniku Dużym.
 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: