r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24: Mistrz Jakub Tarkowski
10-06-2014

IAS 24: Mistrz Jakub Tarkowski

Ma zaledwie 14 lat, ale już jest członkiem Polskiego Towarzystwa Origami, a jego starsi koledzy "po fachu" twierdzą, że to profesjonalista. Jakub Tarkowski z Trzydnika Małego dopisuje do swojego konta kolejny sukces, pierwsze miejsce w 8 Wojewódzkim Konkursie Origami w ramach Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży "Wędrówki po krainie origami".
Uczeń Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym jeszcze w maju wysłał swoje prace do oceny jurorów. Teraz ogłoszono wyniki rywalizacji. Jakub Tarkowski znalazł się wśród laureatów. Konkurs zorganizowali Zespół Szkół Specjalnych w Rymanowie Zdroju, Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 w Stalowej Woli i Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w tym mieście.
"Trzydnicki mistrz origami" zajmuje się składaniem papieru od około 3 lat, ale zdaniem specjalistów, robi to na takim poziomie jak ludzie, którzy trudnią się tą sztuką od co najmniej 20 lat. 

W ostatnich miesiącach Jakub Tarkowski zdobył też drugie miejsce na drugim Festiwal Origami "Wiosna, wiosna wszędzie", organizowanym przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz wyróżnienie z Ogólnopolskim Konkursie Origami "Wiosna", które zorganizowało Gimnazjum nr 2 w Sochaczewie. Patronami tych zmagań byli profesjonaliści z Polskiego Towarzystwa Origami i "OrigamiArt". Konkursowe prace były oceniane pod względem trudności wykonania modelu, pomysłowości i oryginalności, estetyki i atrakcyjności oraz doboru kolorystyki.
 
Propozycje Jakuba Tarkowskiego spełniały wszystkie te kryteria, a sam autor nie ukrywa, że specjalny papier, z którego przygotowywał swoje dzieła sprowadzał specjalnie z Francji. Sama praca nie zajęła mu zbyt wiele czasu. Model osy składał przez 8 godzin, żuka - 5, konika polnego - 3, a wykonanie smoka zajęło mu 2 godziny. Spośród wszystkich swoich prac najwięcej czasu pochłonęło mu złożenie osy, na którą poświęcił 2 dni.

Oprócz fachowców orgiami, Jakuba Tarkowskiego mogli podziwiać także mieszkańcy gminy podczas wystaw, które zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym.
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: