r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24: Gminne Święto Sportu na stadionie
04-06-2014

IAS 24: Gminne Święto Sportu na stadionie

Nie na terenie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, jak w ostatnich latach, lecz w nowym kompleksie sportowo-rekreacyjnym w Trzydniku Dużym odbyło się tegoroczne Gminne Święto Sportu.
Po raz pierwszy organizatorzy imprezy, organizowanej z okazji Dnia Dziecka, zaprosili na nią nie tylko uczniów z gminnych szkół, ale także rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym.

Nowy był również termin rozgrywania zawodów, ponieważ tym razem odbyły się w weekend, dzięki czemu udział w rywalizacji mogła wziąć jeszcze większa liczba zawodników niż w poprzednich latach. 

Maluchy i ich rodzice bawili się na trzydnickim "Orliku", natomiast zawody lekkoatletyczne dla starszych dzieci i młodzieży odbyły się na głównej arenie miejscowego stadionu.

Do sportowej rywalizacji stanęło ponad 300 uczestników ze szkół podstawowych z Łychowa, Olbięcina, Rzeczycy Księżej, Rzeczycy Ziemiańskiej, Woli Trzydnickiej i OSW w Olbięcinie oraz gimnazjaliści z Trzydnika Dużego i Olbięcina. W tym roku po raz pierwszy w zawodach uczestniczyli uczniowie klas I - III "podstawówek".
 
W sumie rozegrano kilkanaście konkurencji, wśród których były biegi indywidualne i sztafetowe, na dystansach od 60 do 800 metrów, zawody na torze sprawnościowym oraz turnieje piłki nożnej dziewcząt i chłopców. Sędzią głównym zawodów był gminny koordynator sportu Robert Nowosad. 
 
Najlepsi zawodnicy, w tym uczestnicy zmagań rodzinnych, otrzymali puchary, medale i dyplomy. Wręczali je m.in. wójt gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień, którzy otworzył zawody, i jego zastępca Dariusz Maciąg, a życzenia z okazji Dnia Dziecka złożył uczestnikom imprezy starosta kraśnicki Andrzej Maj. Wśród gości byli również radni powiatowi Bożena Wilkołek i Henryk Flis, członkowie Rady Gminy z przewodniczącym Markiem Kosikowskim, trener Marian Sarna, dyrektor OSW w Olbięcinie Zbigniew Wilkołek oraz dyrektorzy pozostałych placówek oświatowych. 
 
Podczas festynu odbyło się również podsumowanie gminnych konkursów przedmiotowych - interdyscyplinarnego, ortograficznego i matematycznego oraz projektu pod nazwą "Poznaj swoją gminę, poznaj swój samorząd". 

Oprócz rywalizacji sportowej, szkoły przygotowały specjalne programy artystyczne i stoiska promocyjne. Podczas występów uczniowie prezentowali piosenki i tańce oraz inne swoje talenty. 
 
23 Gminne Święta Sportu zorganizowali wójt i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym. 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: