r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24: Jubileuszowy przegląd autorskich wierszy
23-05-2014

IAS 24: Jubileuszowy przegląd autorskich wierszy

Dziewięć nagród głównych i jedna specjalna oraz 8 wyróżnień przyznali jurorzy 15 Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Wiersza Autorskiego w Trzydniku Dużym. W przesłuchaniach, które odbyły się w miejscowym ośrodku kultury w piątek 23 maja, wzięło udział 17 autorów.
Nagrody główne za najciekawsze teksty członkowie jury przyznali: Julii Woźnicy z Zespołu Szkół im. Jana Twaroga w Księżomierzy, Oskarowi Młynarczykowi i Karolinie Pęzioł z Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie, Martynie Nowosad z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Ziemiańskiej, Honoracie Chmiel z Gminnego Domu Kultury w Zakrzówku, Maksymilianowi Kowalowi z Centrum Kultury w Annopolu, Halinie Drzewiej-Sosnówce z Rzeczycy Ziemiańskiej Kolonii, Helenie Mazur z Zakrzówka oraz Marii Magdziak z Woli Trzydnickiej, która otrzymała również nagrodę specjalną, ufundowaną przez dyrektora trzydnickiego oddziału Banku Spółdzielczego Ziemi Kraśnickiej Zofię Kwiecień. 
 
Wśród wyróżnionych znaleźli się: Wiktoria Szerenos z ZS w Księżomierzy, Róża Biała z Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym, Natalia Kudrelek i Karina Ryndak ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Zakrzówku oraz Łucja Łyszczarz, Paulina Puzio, Karolina Pałys i Oliwia Konopa z ZPO w Gościeradowie.
 
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku, które razem z trzydnickim ośrodkiem kultury, zorganizowało konkurs. 
 
W tym roku autorskie wiersze oceniali instruktor teatralny Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku Beata Kubiak, pedagog, instruktor teatralny i teatrolog Katarzyna Serwacka oraz Andrzej Gotner z Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Kraśniku. 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: