r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24: Poetyckie święto mam
22-05-2014

IAS 24: Poetyckie święto mam

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym organizuje wieczór autorski lokalnej poetki Marii Magdziak. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 26 maja o 18.00 i będzie połączone z promocją pierwszego tomiku poezji autorki z Woli Trzydnickiej.
Zbiór wydał trzydnicki GOK, a podczas świątecznego spotkania będzie można liczyć na bezpłatny egzemplarz z autografem Marii Magdziak i autorskie recytacje, zamieszczonych w tomiku wierszy. 
Wydawnictwo pod tytułem "Piszę, moje myśli błądzą…" zostało opracowane przez ośrodek kultury, dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Zawiera teksty, będące kontynuacją lokalnej tradycji folklorystycznej, a także wiersze osobiste, refleksyjne i religijne. Poetka chętnie też sięga do wątków ojczyźnianych i patriotycznych o wydźwięku moralnym. Prezentowany tomik jest zbiorem wierszy z różnych lat twórczości autorki. 
 
Maria Magdziak urodziła się w Woli Trzydnickiej, tutaj się wychowała, uczęszczała do szkoły podstawowej i założyła rodzinę. Razem z mężem prowadziła gospodarstwo rolne, pracowała też w Fabryce Łożysk Tocznych w Kraśniku. Działalnością artystyczną, jak sama twierdzi, interesowała się od dzieciństwa. Brała aktywny udział w akademiach szkolnych, deklamując wiersze polskich poetów, które miały wpływ na jej dorosłe życie i twórczość.
 
Pierwszy raz publicznie zaprezentowała swoje utwory w 2000 roku podczas pierwszej edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Wiersza Autorskiego, który odbywa się w Trzydniku Dużym. Maria Magdziak zapowiada, że weźmie udział także w tegorocznym konkursie, który trzydnicki ośrodek kultury organizuje w piątek 23 maja. 
 
Tomik "Piszę, moje myśli błądzą…" jest współfinansowany ze środków unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: