r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

IAS 24: Poetyckie święto mam
22-05-2014

IAS 24: Poetyckie święto mam

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym organizuje wieczór autorski lokalnej poetki Marii Magdziak. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 26 maja o 18.00 i będzie połączone z promocją pierwszego tomiku poezji autorki z Woli Trzydnickiej.
Zbiór wydał trzydnicki GOK, a podczas świątecznego spotkania będzie można liczyć na bezpłatny egzemplarz z autografem Marii Magdziak i autorskie recytacje, zamieszczonych w tomiku wierszy. 
Wydawnictwo pod tytułem "Piszę, moje myśli błądzą…" zostało opracowane przez ośrodek kultury, dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Zawiera teksty, będące kontynuacją lokalnej tradycji folklorystycznej, a także wiersze osobiste, refleksyjne i religijne. Poetka chętnie też sięga do wątków ojczyźnianych i patriotycznych o wydźwięku moralnym. Prezentowany tomik jest zbiorem wierszy z różnych lat twórczości autorki. 
 
Maria Magdziak urodziła się w Woli Trzydnickiej, tutaj się wychowała, uczęszczała do szkoły podstawowej i założyła rodzinę. Razem z mężem prowadziła gospodarstwo rolne, pracowała też w Fabryce Łożysk Tocznych w Kraśniku. Działalnością artystyczną, jak sama twierdzi, interesowała się od dzieciństwa. Brała aktywny udział w akademiach szkolnych, deklamując wiersze polskich poetów, które miały wpływ na jej dorosłe życie i twórczość.
 
Pierwszy raz publicznie zaprezentowała swoje utwory w 2000 roku podczas pierwszej edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Wiersza Autorskiego, który odbywa się w Trzydniku Dużym. Maria Magdziak zapowiada, że weźmie udział także w tegorocznym konkursie, który trzydnicki ośrodek kultury organizuje w piątek 23 maja. 
 
Tomik "Piszę, moje myśli błądzą…" jest współfinansowany ze środków unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: