r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24: Mały Konkurs Recytatorski
07-05-2014

IAS 24: Mały Konkurs Recytatorski

Uczniowie z Łychowa, Olbięcina i Woli Trzydnickiej zdobyli nominacje do powiatowego etapu 33 Małego Konkursu Recytatorskiego. Eliminacje gminne odbyły się we wtorek 6 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym.
Spośród uczniów klas I - III jurorom najbardziej spodobały się prezentacje Gabrieli Kot z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łychowie (opiekun Małgorzata Kuryło) i Kamila Czosnyka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Olbięcinie (opiekun Renata Nagajek). 

Nominacje w kategorii uczniów starszych klas "podstawówek" zdobyli Kacper Grządka z PSP w Olbięcinie (opiekun Krystyna Maciąg) i Aleksandra Serwatka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Trzydnickiej (opiekun Aldona Borowska). 
Oprócz nominacji jurorzy postanowili przyznać pięć wyróżnień dla uczniów PSP w Wili Trzydnickiej Bartosza Stefaniaka (opiekun Małgorzata Szabat), Emilii Olszówki i Katarzyny Wróblewskiej z PSP w Woli Trzydnickiej (opiekun Aldona Borowska), Natalii Odrzywolska z PSP w Olbięcinie (opiekun Barbara Kalinowska) i Wiktorii Baran z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Ziemiańskiej (opiekun Marzena Szczepanik-Kowal).
Recytacje oceniali instruktorzy teatralni Katarzyna Serwacka z Kraśnika i Andrzej Grzyb z Gminnego Ośrodka Kultury w Zaklikowie oraz Andrzej Gotner z Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Kraśniku.
Nagrodami dla laureatów był m.in. wydanych w ostatnich dniach tomik poezji pod tytułem "Piszę, moje myśli błądzą…" Marii Magdziak z Woli Trzydnickiej. 

Eliminacje powiatowe z udziałem m.in. najlepszych recytatorów z gminy Trzydnik Duży, odbędą się 14 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierzkowicach.
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: