r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

IAS 24: Eliminacje młodych recytatorów
05-05-2014

IAS 24: Eliminacje młodych recytatorów

Najmłodsi mieszkańcy gminy Trzydnik Duży w powicie kraśnickim kolejny raz będą mogli potwierdzić, że lubią i potrafią recytować. Prawie 30 uczniów szkół podstawowych zapowiedziało udział w gminnych eliminacjach Małego Konkursu Recytatorskiego, które odbędą się we wtorek 6 maja.
Przesłuchania rozpoczną się o 9.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym. Wezmą w nich udział przedstawiciele placówek z Łychowa, Olbięcina, Rzeczycy Księżej, Rzeczycy Ziemiańskiej i Woli Trzydnickiej. 
 
Każdy zaprezentuje jeden wiersz lub fragment prozy o dowolnej tematyce. Jury będzie oceniać występy w dwóch kategoriach wiekowych, uczniów klas I - III i IV -VI, biorąc pod uwagę wartość artystyczną, oryginalność i dostosowanie repertuaru do możliwości wykonawczych recytatora, a także dykcję oraz interpretację utworów.
 
W tym roku w komisji zasiądą: instruktorzy teatralni Katarzyna Serwacka z Kraśnika i Andrzej Grzyb z Gminnego Ośrodka Kultury w Zaklikowie oraz Andrzej Gotner z wydziału promocji Starostwa Powiatowego w Kraśniku.
 
Oprócz nagród, czworo najlepszych wykonawców odbierze nominacje do etapu powiatowego konkursu. 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: