r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24: Eliminacje młodych recytatorów
05-05-2014

IAS 24: Eliminacje młodych recytatorów

Najmłodsi mieszkańcy gminy Trzydnik Duży w powicie kraśnickim kolejny raz będą mogli potwierdzić, że lubią i potrafią recytować. Prawie 30 uczniów szkół podstawowych zapowiedziało udział w gminnych eliminacjach Małego Konkursu Recytatorskiego, które odbędą się we wtorek 6 maja.
Przesłuchania rozpoczną się o 9.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym. Wezmą w nich udział przedstawiciele placówek z Łychowa, Olbięcina, Rzeczycy Księżej, Rzeczycy Ziemiańskiej i Woli Trzydnickiej. 
 
Każdy zaprezentuje jeden wiersz lub fragment prozy o dowolnej tematyce. Jury będzie oceniać występy w dwóch kategoriach wiekowych, uczniów klas I - III i IV -VI, biorąc pod uwagę wartość artystyczną, oryginalność i dostosowanie repertuaru do możliwości wykonawczych recytatora, a także dykcję oraz interpretację utworów.
 
W tym roku w komisji zasiądą: instruktorzy teatralni Katarzyna Serwacka z Kraśnika i Andrzej Grzyb z Gminnego Ośrodka Kultury w Zaklikowie oraz Andrzej Gotner z wydziału promocji Starostwa Powiatowego w Kraśniku.
 
Oprócz nagród, czworo najlepszych wykonawców odbierze nominacje do etapu powiatowego konkursu. 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: