r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24: Wieczór ze Świętym Janem Pawłem II
02-05-2014

IAS 24: Wieczór ze Świętym Janem Pawłem II

Spektakl poetycki, koncert muzyczny, prezentacja autorskich wierszy i wystawa fotograficzna złożą się na wieczór, poświęcony Janowi Pawłowi II w Trzydnik Dużym, który miejscowy ośrodek kultury organizuje w sobotę 3 maja z okazji kanonizacji Papieża Polaka.
Spotkanie, które rozpocznie się o 18.00 w trzydnickim GOK-u, zainauguruje widowisko poetycko-muzyczne pod tytułem "Dar i tajemnica" w wykonaniu uczniów i nauczycieli z gimnazjum i szkół podstawowych w Olbięcinie, Rzeczycy Ziemiańskiej i Trzydniku Dużym. 
 
Dalszą część wieczoru wypełni koncert "Barka" zespołu "Świteź" z Węglina oraz recytacja wierszy pod hasłem "Okienko w Watykanie". Autorskie utwory, poświęcone Janowi Pawłowi II, zaprezentują Maria Magdziak z Woli Trzydnickiej i Halina Drzewiej-Sosnówka z Rzeczycy Ziemiańskiej Kolonii. 
 
Uczestnicy spotkania będą też mieć okazję obejrzenia zdjęć z audiencji mieszkańców gminy w Watykanie oraz papieskiej pielgrzymki do Polski, w tym wizyty w Lublinie w 1987 roku, której uczestnikami była trzydnicka młodzież. 
 
Ekspozycji "Trzydniczanie z Janem Pawłem II" będzie towarzyszyć wystawa prac uczestników Gminnego Konkursu Plastycznego "Jan Paweł II - Polak, Patriota, Święty", połączona z wręczeniem nagród. Podczas sobotniego spotkania odbędzie się również podsumowanie konkursu wiedzy o Janie Pawle II, który zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Trzydniku Dużym.
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: