r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24: Będzie kolejna - schetynówka
14-04-2014

IAS 24: Będzie kolejna - schetynówka

Władze Gminy Trzydnik Duży w powiecie kraśnickim ogłosiły przetarg na kolejną "schetynówkę". Dzięki wsparciu z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, trzydnicki samorząd wybuduje ponad 2 kilometry trasy Wola Trzydnicka - Agatówka Kopaniny.
Na razie jest to utwardzona droga gruntowa, ale za cztery miesiące podbudowa zostanie poprawiona, a jezdnia wyłożona asfaltem. Drogowcy mają też wykonać zjazdy i utwardzić pobocza. Prace będą prowadzone od budynku Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Woli Trzydnickiej.
 
Koszt robót będzie znany po rozstrzygnięciu przetargu, ale zgodnie z zasadami NPPDL gmina pokryje tylko ich połowę, a resztę otrzyma z budżetu państwa.
 
Oferty firm, które chcą zrealizować tę inwestycję są przyjmowane do połowy kwietnia, a wszystkie prace mają być wykonane do 15 sierpnia tego roku.
 
Początkowo wniosek Gminy Trzydnik Duży nie został zaakceptowany. Pod koniec ubiegłego roku, gdy Lubelski Urząd Wojewódzki dzielił dotacje, miał do dyspozycji niecałe 19 milionów złotych, które przyznał zaledwie 13 samorządom. W marcu Rada Ministrów zwiększyła środki na NPPDL, co spowodowało, że gminy i powiaty z Lubelszczyzny otrzymały do podziału prawie 52,5 miliona. Część tych pieniędzy będzie przeznaczona na drogę Wola Trzydnicka - Agatówka Kopaniny.
 
Gmina Trzydnik Duży korzysta z dotacji na "schetynówki" od kilku lat. Na przykład w ubiegłym roku wykonała ponad 1300 metrów trasy w Trzydniku Dużym Kolonii koło zlewni mleka, gdzie drogowcy położyli asfalt, wykonali zjazdy, przepusty i oświetlenie. Był to kolejny etap inwestycji, rozpoczętej rok wcześniej, która również została wykonana w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: