r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24: Mammografia za darmo w szpitalu
31-03-2014

IAS 24: Mammografia za darmo w szpitalu

Bezpłatne badania mammograficzne odbywają się w całym regionie od wielu lat, ale liczba kobiet, które z nich skorzystały wciąż nie jest zadowalająca. W gminie Trzydnik Duży zdecydowało się na nie niewiele ponad 45,5 procent uprawnionych pań.
Specjaliści powtarzają, że badania pozwalają w porę zdiagnozować, a potem skutecznie walczyć z ewentualną chorobą. Dlatego wójt gminy Trzydnik Duży i dyrektor Szpitala Powiatowego w Kraśniku zachęcają i przypominają, że bezpłatne przesiewowe badania piersi w tej placówce wciąż są aktualne. 
 
Mogą z nich skorzystać kobiety w wieku od 50 do 69 lat, wśród których stwierdza się statystycznie najwięcej zachorowań na nowotwór złośliwy, jakim jest rak piersi. Pacjentki nie muszą mieć żadnych skierowań. Wystarczy, że zabiorą ze sobą dowód osobisty i, jeśli posiadają, wyniki poprzednich mammografii.
 
Badania są bezpieczne i wykonywane przy użyciu minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego, a finansuje je Narodowy Fundusz Zdrowia. 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: