r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

IAS 24: Artystyczny Dzień Kobiet w GOK-u
10-03-2014

IAS 24: Artystyczny Dzień Kobiet w GOK-u

Obchody Dnia Kobiet w gminie Trzydnik Duży od lat są połączone z Twórczymi Spotkaniami Kół Gospodyń Wiejskich. Nie inaczej było w tym roku, a w okolicznościowe spotkanie odbyło się w przededniu święta pań, czyli w piątek 7 marca.
 
 
W Gminnym Ośrodku Kultury spotkały się poetki, śpiewaczki i grupy kabaretowe, które poprzez występy i prezentacje podsumowują miniony rok oraz odbierają życzenia i gratulacje. W tym roku w imprezie wzięły udział przedstawicielki kół gospodyń wiejskich z Rzeczycy Księżej, Łychowa, Węglina, Woli Trzydnickiej i Trzydnika Dużego, poetka Maria Magdziak z Woli Trzydnickiej, a także zespół Świteź z Węglina, kapela ludowa z Trzydnika Dużego oraz 7-letnia wokalistka Magdalena Miśkiewicz, która wystąpiła z 6-letnią gitarzystką Gabrysią Kot.
 
Z okazji święta kobiet na scenie zaprezentował się też dziecięcy zespół taneczny ośrodka kultury, a w "Klubie na Poddaszu" otwarto trzy wystawy. 
 
Uczestnicy spotkania podziwiali pisanki wielkanocne Mariusza Dubiela ze Słodkowa II, biżuterię artystyczną Katarzyny Kuraczyk z Kraśnika oraz hafty krzyżykowe Haliny Drzewiej-Sosnówki z Rzeczycy Ziemiańskiej Kolonii.
 
Oprócz artystek, w spotkaniu uczestniczyły przedstawicielki instytucji publicznych z gminy Trzydnik Duży i powiatu kraśnickiego, a gośćmi byli m.in.: starosta Andrzej Maj, sekretarz gminy Józef Zięba, radna powiatu kraśnickiego Bożena Wilkołek, dyrektor trzydnickiego oddziału Banku Spółdzielczego Zofia Kwiecień, prezes Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej Wioletta Wilkos, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Ewa Biała, dyrektor trzydnickiego gimnazjum Ryszard Wolanin oraz przyjaciele z miejscowego GOK-u z Lublina Państwo Janina i Stanisław Leszczyńscy, założyciele Zespołu Tańca Ludowego UMCS.
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: