r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24: Ferie w GOK-u
29-01-2014

IAS 24: Ferie w GOK-u

Zakończyły się tegoroczne ferie, organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym. Ich ostatnim akcentem była we wtorek 28 stycznia wizyta w Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie.
Spektakl "Pasterka i kominiarczyk" bardzo spodobał się najmłodszym mieszkańcom gminy, tym bardziej, że dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w teatrze. Pierwotnie wyjazd do teatru był w programie feryjnych atrakcji w ubiegłym tygodniu, ale ze względu na trudne warunki drogowe został przełożony.
 
Pogoda spowodowała też kilkudniowy brak prądu, dlatego harmonogram pozostałych zajęć również został zmieniony, ale wszystkie punkty programu udało się zrealizować. Uczniowie, którzy skorzystali z oferty ośrodka kultury, brali udział w zabawach ruchowych, zajęciach plastycznych, a także warsztatach kulinarnych. 
 
W poniedziałek 27 stycznia trzydnicki GOK gościł grupę 30 dzieci z instruktorami i rodzicami z zaprzyjaźnionego ośrodka kultury w Świdniku. W ramach, przygotowanego dla nich "Dnia z folklorem" goście z miasta mogli nauczyć się m.in. lepienia pierogów od pań z kół gospodyń wiejskich z Woli Trzydnickiej i Trzydnika Dużego, a także wykonywania wycinanek lubelskich od instruktorki plastyki Teresy Przypis oraz porozmawiać z poetką ludową Marią Magdziak z Woli Trzydnickiej. Dzieci obejrzały też wystawę haftu krzyżykowego Haliny Drzewiej-Sosnówki z Rzeczycy Ziemiańskiej Kolonii, dzieła z plasteliny 9-letniego Bartłomieja Rowki z Rzeczycy Ziemiańskiej oraz origami autorstwa 14-letniego Kuby Tarkowskiego z Trzydnika Małego.
 
Dzieci obejrzały też wystawę haftu krzyżykowego Haliny Drzewiej-Sosnówki z Rzeczycy Ziemiańskiej Kolonii, dzieła z plasteliny 9-letniego Bartłomieja Rowki z Rzeczycy Ziemiańskiej oraz origami autorstwa 14-letniego Kuby Tarkowskiego z Trzydnika Małego.

Młodzi mieszkańcy Świdnika byli pod dużym wrażeniem różnorodności propozycji, oferowanych przez wiejską placówkę kulturalną. Ze swoimi rówieśnikami z Trzydnika Dużego już umówili się na rewizytę podczas tegorocznych wakacji.
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: