r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS24: Kolędniczy jubileusz
17-01-2014

IAS24: Kolędniczy jubileusz

W Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym w powiecie kraśnickim rozpoczął się 15 Powiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych. W sumie podczas trzydniowej imprezy wystąpi prawie 700 wykonawców.
W czwartek 16 stycznia na scenie trzydnickiego GOK-u prezentowały się grupy teatralne w kategorii dziecięcej i młodzieżowej. Oceniając ich występy członkowie jury podkreślili przede wszystkim inwencję twórczą wykonawców, ponieważ większość przedstawień została przygotowana w oparciu o autorskie scenariusze. Największe wrażenie na jurorach zrobiły Koło Teatralne "Alter Ego" z Miejskiego Zespołu Szkół w Annopolu oraz grupa kolędnicza z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Stróży i to one zdobyły równorzędne nagrody główne. 
 
Młodzi artyści z Annopola zaprezentowali jasełka pod tytułem "Obudźmy się", które przygotowali pod kierunkiem Justyny Wolszczakowskiej, natomiast opiekunami artystycznymi grupy ze Stróży są ksiądz Krzysztof Chruścicki i Renata Szwast. Pozostałe zespoły otrzymały wyróżnienia. Odebrały je "Promyczki" z Przedszkola Miejskiego nr 7 w Kraśniku (opiekun Mirosława Zbęk) za "Wesołą nowinę" oraz grupa "Kamena" z Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie za spektakl pod tytułem "Do stajenki, gdzie leży maleńki", przygotowany pod kierunkiem Magdaleny Miklińskiej.
 
Drugi dzień występów to prezentacje solistów, zespołów wokalnych, wokalno-instrumentalnych i chórów w kategorii dziecięcej i młodzieżowej do lat 18, natomiast w sobotę scenę opanują dorośli wykonawcy. 

Tegoroczny przegląd otworzył wójt gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień, a wśród gości inauguracji byli członek zarządu Powiatu Kraśnickiego Stefan Stachula i radna Bożena Wilkołek, dyrektor Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym Ryszard Wolanin, a także proboszcz parafii w Woli Trzydnickiej ksiądz Edward Franczak i ksiądz Krzysztof Chruścicki z parafii w Stróży. 

 
Występy oceniają pedagog, instruktor teatralny i teatrolog Katarzyna Serwacka, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Zaklikowie Tomasz Turek oraz Andrzej Gotner ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

Główni organizatorzy imprezy to Starostwo Powiatowe w Kraśniku i GOK w Trzydniku Dużym, wspierani przez sponsorów, którymi są: radni Powiatu Kraśnickiego Bożena Wilkołek i Henryk Flis, zarząd trzydnickiego oddziału Banku Spółdzielczego Ziemi Kraśnickiej z jego dyrektorem Zofią Kwiecień, piekarnia Agaty i Krzysztofa Pudłów, a także sklep "e-muzyczny" z Kraśnika oraz Lokalna Grupa Działania Ziemi Kraśnickiej.
 
Źródło: IAS24.pl
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: