r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Pomóżmy potrzebującym
20-12-2013

Pomóżmy potrzebującym

Od kilku lat Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzydniku Dużym w okresie przedświątecznym organizuje zbiórkę artykułów żywnościowych, słodyczy, zabawek oraz odzieży aby przygotować świąteczne dary dla rodzin potrzebujących pomocy z terenu gminy Trzydnik Duży.
 
W bieżącym roku do akcji organizowanej przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzydniku Dużym „Pomagamy rodzinom potrzebującym” włączył się Wójt Gminy Trzydnik Duży Pan Franciszek Kwiecień oraz pracownicy Urzędu Gminy, którzy złożyli dary pieniężne i za zebraną kwotę zostały zakupione produkty spożywcze oraz słodycze.
 
 
W zbiórkę darów w bieżącym roku aktywnie zaangażowali się również wolontariusze Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym w ramach szkolnej akcji „Czy mam dużo , czy niewiele – chętnie z Wami się podzielę” oraz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Trzydnickiej w ramach akcji „Gwiazdka z OPS”.
 
Ze zgromadzonych produktów przygotowano świąteczne paczki dla 35 rodzin o niskich dochodach w przeliczeniu na jednego członka rodziny oraz znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji finansowej.
 
Chcieliśmy, żeby te rodziny poczuły, że nie są same, że są ludzie, którzy zainteresowali się ich losem oraz sytuacją w jakiej się znaleźli, postarali się i przygotowali specjalnie dla nich paczki, że komuś na nich zależy.
 
Myślę, że najlepszą pomocą jest pomoc, jaką można dać drugiemu człowiekowi. Nie od dziś wiadomo, że więcej radości sprawia dawanie aniżeli branie. Ponadto żeby być szczęśliwym, trzeba czasem dać coś od siebie, a czas zbliżających się Świąt jest najlepszą do tego okazją.
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz osobom zaangażowanym w zbiórkę. Każdy darczyńca zasiadając do świątecznego stołu i pozostawiając jedno wolne nakrycie może pomyśleć wtedy, że siada z nami osoba, której pomógł w trudnej sytuacji.  
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: