r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24: Nominacje dla recytatorów przyznane
08-11-2013

IAS 24: Nominacje dla recytatorów przyznane

Troje uczniów z Annopola, dwójka z Kraśnika i jedna uczennica z Liśnika Dużego będą reprezentować powiat kraśnickim w wojewódzkim finale tegorocznego Jesiennego Konkursu Recytatorskiego.
Nominacje zdobyli podczas eliminacji, które odbyły się w czwartek 7 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym. 

Najlepsze wrażenie na jurorach zrobiły prezentacje: Róży Łysuniek, Róży Likos i Jakuba Szymona Wójtowicza z Miejskiego Zespołu Szkół w Annopolu, Dominiki Zdyb i Michała Mazura z Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku oraz Justyny Stefańczak z Zespołu Szkół w Liśniku Dużym. Recytatorów z Annopola do konkursu przygotowywała Justyna Wolszczanowska, uczniów z Kraśnika prowadzi Ewa Pierz, a opiekunką Justyny Stefańczak jest Magdalena Rudziejewska-Rudziewicz.
 
Kolejnych 10 recytatorów zdobyło wyróżnienia. Otrzymali je: Małgorzata Markowska i Natalia Myszka z Publicznej szkoły Podstawowej w Gościeradowie, Olga Nitkiewicz z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Kraśniku, Karolina Grot z Zespołu Szkół w Liśniku Dużym, Tetyana Shymkovych z Zespołu Placówek Oświatowych Gimnazjum w Terpentynie, Emanuela Bis, Oliwia Nagajek i Daria Suchora z Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym, a także Martyna Nowosad z Zespołu Placówek Oświatowych w Rzeczycy Ziemiańskiej oraz Wiktoria Stec z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Urzędowie.
 
W sumie w tegorocznych przesłuchaniach powiatowych wzięło udział 47 recytatorów, których występy oceniali pedagog, instruktor teatralny i teatrolog Katarzyna Serwacka, pedagog i bibliotekarka Dorota Laskowska oraz Andrzej Gotner z Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Kraśniku. 

Członkowie jury z satysfakcją powitali wśród wykonawców debiutantów oraz podkreślili wysoki poziom artystyczny recytacji i dużą liczbę uczestników. Wszystkim życzyli kontynuowania przygody z poezją, a także zachęcali do dalszych poszukiwań repertuaru i pracy nad doskonaleniem warsztatu. W nagrodę wręczyli młodym recytatorom pamiątkowe dyplomy i książki, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym.
 
Finał wojewódzki 17. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, który odbywa się pod hasłem "Mimozami jesień się zaczyna…- literacki obraz zmienności i urody świata", zaplanowano na 27 i 28 listopada w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie. 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: