r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24: Jesienni recytatorzy
06-11-2013

IAS 24: Jesienni recytatorzy

Miłośników poezji i recytacji w powiecie kraśnickim nie brakuje. W ubiegłym roku w eliminacjach 16 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego wzięło udział 46 wykonawców, czyli prawie dwukrotnie więcej niż w poprzedniej edycji.
Do tegorocznych przesłuchań, które odbędą się w czwartek 7 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym, zgłosiło się jeszcze więcej, bo aż 51 recytatorów.
 
Są wśród nich reprezentanci miejscowości: Annopol, Boby Kolonia, Gościeradów, Kowalin, Kraśnik, Liśnik Duży, Olbięcin, Rudnik Szlachecki, Rzeczyca, Księża, Rzeczyca Ziemiańska, Terpentyna, Trzydnik Duży, Urzędów i Wola Trzydnicka. 
 
Powiatowe recytacje, które w tym roku odbywają się pod hasłem "Mimozami jesień się zaczyna... - literacki obraz zmienności i urody świata", będą oceniane w kilku kategoriach wiekowych: uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów i młodzieży ze szkół średnich, a także studentów i dorosłych.
 
Każdy z recytatorów będzie mógł zaprezentować jeden utwór satyryczny, prozatorski lub wiersz. Będą je oceniać: pedagog, instruktor teatralny, teatrolog Katarzyna Serwacka, pedagog, bibliotekarka Dorota Laskowska oraz Andrzej Gotner z Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Kraśniku. 
 
Przesłuchania rozpoczną się w trzydnickim GOK-u od 10.00. Spośród wykonawców jury wybierze maksymalnie 5 recytatorów, którzy będą reprezentować powiat kraśnicki w finale wojewódzkim. Ostatni etap zmagań jest planowany na 27 i 28 listopada w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie, który razem z Centrum Kultury, są organizatorami konkursu. 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: