r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24: Zgłoszenia recytatorów
13-10-2013

IAS 24: Zgłoszenia recytatorów

Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń chętnych do udziału w 17 Jesiennym Konkursie Recytatorskim.
Eliminacje powiatowe są planowane na początek przyszłego miesiąca, a zainteresowani z powiatu kraśnickiego, mogą się zapisywać do końca października.
 
Tegoroczny konkurs odbywa się pod hasłem "Mimozami jesień się zaczyna..." - literacki obraz zmienności i urody świata. Mogą w nim wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści i młodzież ze szkół średnich, a także studenci i dorośli miłośnicy poezji. 
 
Organizatorzy zachęcają do wyboru ciekawych i wartościowych tekstów zarówno z literatury polskiej, jak i obcej, z dowolnego okresu. Zwracają przy tym uwagę na ich prezentację według sentencji Marka Aureliusza, który mawiał "Bądź zwięzły! Każde niepotrzebnie wypowiedziane słowo odpływa. Świat jest przeludniony słowami". - Lepiej by recytator zostawił niedosyt, niż swoim występem ryzykował znudzenie publiczności - sugerują pomysłodawcy konkursu z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury i Centrum Kultury w Lublinie.
 
Każdy z recytatorów będzie mógł zaprezentować jeden utwór prozatorski lub wiersz. Uczniowie szkół podstawowych będą mieć do dyspozycji około 3 minut, natomiast prezentacje w wykonaniu starszych recytatorów nie powinny przekraczać 5 minut.

Najciekawsze recytacje zostaną nagrodzone upominkami i udziałem w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się pod koniec listopada w Lublinie.

Zgłoszenia do eliminacji powiatowych należy przesyłać pocztą na adres: Gminny Ośrodek Kultury, 23-230 Trzydnik Duży. Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem: 15 873 18 26, a regulamin konkursu i kartę uczestnika można pobrać ze strony: www.goktrzydnik.com.pl.
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: