r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24: Gminne wyróżnienie na Dożynkach Wojewódzkich
16-09-2013

IAS 24: Gminne wyróżnienie na Dożynkach Wojewódzkich

Wieniec przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Rzeczycy Ziemiańskiej w gminie Trzydnik Duży został wyróżniony przez jury tegorocznych Dożynek Wojewódzkich, które w niedzielę 15 września odbyły się w Wisznicach. To pierwszy taki sukces gminy w konkursie wojewódzkim.
Wieniec z Rzeczycy Ziemiańskiej został uwity metodą tradycyjną, według wzorów które są stosowane w tej wsi od wielu lat. Ma kolistą podstawę i ugięte pod skosem ramiona, zwieńczone krzyżem. Jego kopuła została wypleciona z kłosów pszenicy, jęczmienia i pszenżyta, przybrana żywymi i suszonymi kwiatami oraz owocami. 
 
KGW w Rzeczycy Ziemiańskiej powstało w 1938 roku i od tego czasu z powodzeniem zajmuje się rękodziełem ludowym i plastyką obrzędową, dba o upowszechnianie kultury ludowej, a także uczestniczy w akcjach charytatywnych. Przewodniczącą koła jest Barbara Baran, a kierownikiem artystycznym Zofia Dębniewska. W kwietniu tego roku zespół obchodził jubileusz 75-lecia. 
 
W swoim dorobku ma już m.in. nagrodę I stopnia podczas Ogólnopolskiego Konkursu Wieńca Dożynkowego w Radomyślu w 1997 roku. W 2006 roku koło reprezentowało powiat kraśnicki na Wojewódzkich Dożynkach w Radawcu, ale w tym roku po raz pierwszy zdobyło wyróżnienie. 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: