r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24: Centrum sportowo-rekreacyjne gotowe
11-08-2013

IAS 24: Centrum sportowo-rekreacyjne gotowe

W Trzydniku Dużym w powiecie kraśnickim powstało Centrum Organizacji Imprez Sportowych i Społeczno-Kulturalnych. Budowa trwała rok. Oficjalnie obiekt zostanie oddany do użytku w tym miesiącu.
Wójt Franciszek Kwiecień przypomina, że nowe centrum uzupełni bazę miejscowego gimnazjum, które ma już "Orlika" i halę sportową a teraz także trawiaste boisko. - Trudno o lepsze warunki do rozwoju sportu. Tak rozbudowanego kompleksu w najbliższej okolicy chyba nie ma - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej Franciszek Kwiecień. 
 
Realizacja jednej z najważniejszych inwestycji w gminie w ostatnich latach, kosztowała 1 milion 455 tysięcy złotych, z czego samorząd wyda 550 tysięcy, a reszta będzie pochodzić ze źródeł zewnętrznych. Około 465 tysięcy z Funduszu Rozwoju Sportu przeznaczyło na ten cel Ministerstwo Sportu, a kolejne prawie 440 tysięcy gmina pozyskała za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. 
 
Za te pieniądze przy gimnazjum w Trzydniku Dużym powstało pełnowymiarowe trawiaste boisko z piłkochwytami i wiatami dla zawodników, okalane trzytorową bieżnią ziemną z ceglaną nawierzchnią, droga dojazdowa i utwardzony plac wystawienniczy z przyłączem wodno-kanalizacyjnym i energetycznym. Całość jest ogrodzona i oświetlona, co umożliwi organizację imprez i zawodów także po zmroku.
 
W związku z tym, że centrum powstało w bezpośrednim sąsiedztwie "Orlika", nowy obiekt ma też zapewnione zaplecze sanitarne i szatnie.

Na co dzień z nowego kompleksu będą korzystać uczniowie trzydnickiego gimnazjum, a także piłkarze z miejscowej drużyny "Płomień" Trzydnik Duży oraz organizatorzy zawodów sportowych, imprez plenerowych i uroczystości.
 
Oficjalna inauguracja Centrum Organizacji Imprez Sportowych i Społeczno-Kulturalnych w Trzydniku Dużym odbędzie się 25 sierpnia podczas Dożynek Gminnych. 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: