r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24: Schetynówka - gotowa
28-07-2013

IAS 24: Schetynówka - gotowa

W gminie Trzydnik Duży w powiecie kraśnickim zakończyła się budowa kolejnej "schetynówki". Wprawdzie formalny odbiór techniczny inwestycji odbędzie się w przyszłym tygodniu, ale kierowcy już mogą korzystać z nowej trasy.
Chodzi o ponad 1300 metrów drogi w Trzydniku Dużym Kolonii koło zlewni mleka, gdzie drogowcy położyli asfalt, wykonali zjazdy, przepusty i oświetlenie. - Był to drugi etap inwestycji, którą rozpoczęliśmy w ubiegłym roku, gdy, również w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, wykonaliśmy 600 metrów trasy. Teraz kierowcy i mieszkańcy, którzy mają w tym rejonie swoje posesje i pola, mają do dyspozycji fragment o łącznej długości prawie 2 kilometrów - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień. 
 
Tegoroczna inwestycja kosztowała 730 tysięcy złotych, z czego połowę samorząd otrzymał z budżetu państwa. 

Gmina Trzydnik Duży korzysta z NPPDL od kilku lat i już przygotowuje wniosek o dofinansowanie modernizacji kolejnej trasy. - Dokumentacje na dwie następne drogi już są gotowe. Wniosek o dotację na jedną z tych tras zamierzamy złożyć w tegorocznym naborze - deklaruje Franciszek Kwiecień. 

Jego zdaniem formuła tego typu inwestycji sprawdza się. Według wójta gminy Trzydnik Duży potrzeby w zakresie rozbudowy infrastruktury drogowej we wszystkich samorządach są duże, ale ze względów finansowych gminy nie są w stanie zrealizować ich wyłącznie z własnego budżetu. - Dlatego pomoc państwa jest w tym przypadku niezbędna. Bez takiego wsparcia wiele tras nie mogłoby powstać przez co najmniej kilka najbliższych lat - uważa Franciszek Kwiecień. 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: