r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24: Międzynarodowa wycinanka lubelska
20-07-2013

IAS 24: Międzynarodowa wycinanka lubelska

Trzydnickie tradycje i kultura ludowa będą promowane wśród zagranicznych odbiorców. Wprawdzie lokalni twórcy z gminy Trzydnik Duży na razie poza Polskę nie wyjeżdżają, ale przedstawiciele różnych krajów przyjadą do nich.
Będzie to młodzież ze szkół w Anglii, Belgii, Francji i Norwegii, która współpracuje z trzydnickim gimnazjum w ramach międzynarodowego programu "Comenius".
Miejscowi gimnazjaliści w czerwcu tego roku uczestniczyli w warsztatach wycinanki, które w Gminnym Ośrodku Kultury poprowadziła Anna Słabczyńska. Uczniowie cięli kompozycje z kolorowego papieru, a w przerwach słuchali wierszy swojej instruktorki. Anna Słabczyńska poprowadzi podobne warsztaty we wrześniu, gdy do Trzydnika przyjedzie zagraniczna młodzież. Ich efektem ma być "międzynarodowa" wystawa lubelskiej wycinanki ludowej, przygotowana przez trzydnickich gimnazjalistów i ich zagranicznych rówieśników.
 
Autorzy pomysłu zapraszają do udziału w zajęciach także dzieci, młodzież i osoby dorosłe, które do tej pory nie miały okazji sprawdzenia się w tej tradycyjnej sztuce. Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać telefonicznie pod numerem: 15 873 18 26. 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: