r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24: Święto mam i dzieci z wystawą w GOK-u
08-06-2013

IAS 24: Święto mam i dzieci z wystawą w GOK-u

Kiedy wiele mam i dzieci powoli zapomina o tegorocznych świętach, w Trzydniku Dużym w powiecie kraśnickim najmłodsi mieszkańcy i ich mamy dopiero zamierzają świętować. Obchody Dnia Matki i Dnia Dziecka odbędą się w niedzielę 9 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury i będą połączone z otwarciem wystawy prac Zenona Pachli.
Spotkanie rozpocznie o 17.00 musical "Sen o Notre Dame" w wykonaniu duetu "Magical Dream", czyli Dominiki Zdyb i Michała Mazura. Licealiści z Kraśnika to finaliści tegorocznego Festiwalu Najciekawszych Widowisk, który niedawno odbył się w Lublinie. 

Po nich na scenie będą się prezentować soliści, a także zespoły wokalno-instrumentalne i grupy taneczne, działające przy trzydnickim GOK-u. Ponadto podczas niedzielnej uroczystości własne wiersze będzie recytować dwukrotna laureatka, odbywających się w Trzydniku Dużym, konkursów wiersza autorskiego, Maria Magdziak z Woli Trzydnickiej, a młodzi plastycy z terenu gminy pokażą efekty swojej pracy na zajęciach w ośrodku kultury.
Obchodom Dnia Matki i Dnia Dziecka będzie towarzyszyć wernisaż wystawy malarstwa Zenona Pachli z Zaklikowa. Artysta nie jest zawodowym plastykiem, ale maluje już od ponad 20 lat. Jak sam mówi, daje mu to równowagę, motywację i siłę do walki z przeciwnościami losu. Zenon Pachla przyznaje, że zdaje sobie sprawę ze swoich niedoskonałości warsztatowych, a jego prace znacznie odbiegają od dzieł mistrzów. - Zapalam świecę i podziwiam urok jej światła, wtedy łatwiej dostrzegam, bezpowrotnie upływający czas. Czas, którego mam coraz mniej. Dlatego chcę pokazać to co już zrobiłem i dalej chcę szukać nowych możliwości wyrazu - stwierdza autor w folderze, promującym jego ekspozycję.

Wystawę prac Zenona Pachli oraz młodych plastyków z gminy Trzydnik Duży będzie można oglądać w miejscowym ośrodku kultury przez miesiąc.
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: