r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24: Warsztaty wycinanki dla gimnazjalistów
07-06-2013

IAS 24: Warsztaty wycinanki dla gimnazjalistów

Trzy godziny cięli kompozycje z kolorowego papieru z przerwą na poezję ludową. Tak czwartek 6 czerwca spędzali gimnazjaliści z Trzydnika Dużego, którzy w Gminnym Ośrodku Kultury uczyli się wykonywać wycinanki.
W warsztatach, które poprowadziła utytułowana twórczyni ludowa Anna Słabczyńska, uczestniczyło kilkunastu uczniów. Spotkanie przebiegło w bardzo ciepłej i miłej atmosferze, ale też przy wielkim skupieniu, które zawsze towarzyszy powstawaniu wielkich dzieł. Efekty czwartkowych zajęć będzie można podziwiać na specjalnej wystawie w trzydnickim GOK-u.
Oprócz doświadczeń i wiedzy na temat wycinanek, Anna Słabczyńska posiada także talenty literackie, którymi również podzieliła się z gimnazjalistami. Podczas warsztatów zaprezentowała kilka swoich wierszy m.in. z tomiku "Poezja ludowa dla dorosłych i dla dzieci. Wycinanki z papieru", który został opublikowany zaledwie dwa miesiące temu.

Wystawa wycinanek, które powstały podczas czwartkowych zajęć jest planowana na wrzesień. Istne "cudeńska", wykonane przez gimnazjalistów będą wtedy mogli podziwiać m.in. ich zagraniczni koledzy, którzy przyjadą do Trzydnika z zaprzyjaźnionych placówek w Anglii, Belgii, Francji i Norwegii w ramach realizowanego wspólnie międzynarodowego programu "Comenius".

Zródło: www.trzydnik.ias24.eu

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: