r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24: Uczniowskie tytuły rozdane
21-05-2013

IAS 24: Uczniowskie tytuły rozdane

Najlepsi uczniowie z gminy Trzydnik Duży spotkali się w Gminnym Ośrodku Kultury, by podsumować tegoroczną rywalizację międzyszkolną.
W poniedziałek 20 maja nagrody odebrali laureaci drugiej edycji gminnych konkursów - "Mistrz ortografii" i "Z matematyką za pan brat". Przed rokiem ich organizatorem byli nauczyciele z Olbięcina, tym razem za przygotowanie rywalizacji była odpowiedzialna placówka w Rzeczycy Ziemiańskiej.
"Mistrzami ortografii" wśród czwartoklasistów zostali Agnieszka Bator z Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Trzydnickiej i Gabriela Suska z PSP w Rzeczycy Księżej. Drugie miejsce zajęli Katarzyna Fiut z PSP w Łychowie i Miłosz Grabuś z PSP w Olbięcinie, a trzecie Krystian Kowalski z PSP w Woli Trzydnickiej.
Najlepszą znajomością zasad ortograficznych i umiejętnością ich wykorzystywania w praktyce, w kategorii uczniów klas piątych, wykazały się Julia Jarosz i Ewelina Baran z PSP w Rzeczycy Księżej. Drugie miejsce wywalczyli Magdalena Gniazdek i Sebastian Szabat z PSP w Woli Trzydnickiej oraz Natalia Szostek z PSP w Olbięcinie, natomiast trzecie zajęła Wiktoria Baran z PSP w Rzeczycy Ziemiańskiej.
W grupie szóstoklasistów pierwsze miejsce zdobyła Weronika Nawrocka z PSP w Rzeczycy Księżej, druga była Kinga Szymańska z PSP w Woli Trzydnickiej, zaś na trzecim miejscu została sklasyfikowana Emanuela Bis z PSP w Woli Trzydnickiej.
W konkursie matematycznym w kategorii klas czwartych najlepszymi wynikami mogą się pochwalić Łukasz Nawrocki z PSP w Rzeczycy Księżej, który pokonał Olafa Nierodkę z PSP w Olbięcinie oraz Kamila Nowaka z PSP w Rzeczycy Ziemiańskiej i szkolną koleżankę Julię Kulig.

Wśród piątoklasistów najlepsza okazała się Katarzyna Wróblewska z PSP w Woli Trzydnickiej, drugie miejsce zajął Hubert Brodalka z PSP w Rzeczycy Księżej, a trzecie Ewelina Baran z tej samej szkoły.

W najstarszej kategorii wiekowej, uczniów z klas szóstych, najlepszym matematykiem został Michał Erdzik z PSP w Woli Trzydnickiej, drugie miejsce wywalczyła jego szkolna koleżanka Kinga Szymańska, natomiast trzecie Klaudia Kurz z PSP w Olbięcinie.
Laureaci obydwu konkursów, których patronem i głównym sponsorem był wójt gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień, zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi i dyplomami, ich rodzice listami gratulacyjnymi, a nauczyciele, przygotowujący uczniów do współzawodnictwa, otrzymali specjalne podziękowania.
Podczas poniedziałkowego spotkania wyróżnienia wręczał zastępca wójta Dariusz Maciąg. Uroczystość uświetniły występy laureatów gminnego konkursu wokalnego pod hasłem " A ja śpiewam…", który odbył się w marcu tego roku.

Zródło: www.trzydnik.ias24.eu

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: