r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24: W drodze do Eurodisneylandu
09-04-2013

IAS 24: W drodze do Eurodisneylandu

Prawie 50 wokalistów w wieku od 6 do 19 lat, zgłosiło się do udziału w eliminacjach do tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu wokalnego "Wygraj Sukces" w Trzydniku Dużym. O nagrodę główną, czyli wyjazd do Eurodisneylandu w Paryżu, będą walczyć w Gminnym Ośrodku Kultury w najbliższy czwartek 11 kwietnia o 10.00.
Będą wśród nich uczniowie szkół podstawowych, a także gimnazjaliści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych m.in. z: Annopola, Biłgoraja, Gościeradowa, Janowa Lubelskiego, Lublina i Modliborzyc oraz z Trzydnika Dużego. 

Najlepsi awansują do etapu regionalnego, który odbędzie się w maju. Natomiast finał, zgodnie z tradycją, zaplanowano na połowę czerwca w Tarnobrzegu, gdzie w 1996 roku narodził się pomysł konkursu. Laureat głównej nagrody i jego instruktor pojadą na wycieczkę do Eurodisneylandu pod Paryżem.

Każdy z uczestników ma przygotować po dwa polskie utwory. Jeden musi pochodzić z jednej z 17 płyt, które ukazały się po dotychczasowych edycjach konkursu. Wybór drugiej piosenki organizatorzy pozostawiają wokalistom.
Pomysłodawcą konkursu jest Jarosław Piątkowski - muzyk i właściciel studia nagrań, który postanowił zachęcić do śpiewania dzieci nawet z najmniejszych miejscowości. Stwierdził, że w konkursach piosenki występują one bardzo rzadko, ponieważ nie mają akompaniamentu lub podkładu muzycznego. Razem ze swoimi przyjaciółmi napisał więc kilka piosenek, które zostały wydane na kasetach. Ich oryginalność polegała na tym, że na jednej stronie nagrano piosenki z przykładowym wykonaniem solisty, a druga strona zawierała jedynie podkład muzyczny. Dzięki temu dzieci, dysponując tylko magnetofonem, mogły przygotować własne interpretacje wybranego utworu.

Głównym organizatorem konkursu "Wygraj Sukces" jest od początku, Tarnobrzeski Dom Kultury, a współorganizatorami kilkadziesiąt gminnych ośrodków w całym kraju, w tym GOK w Trzydniku Dużym oraz Studio "Pro Media".
 
Żródło:www.ias24.eu
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: