r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Lepsza droga między Rzeczycą a Dąbrowicą
11-06-2018

Lepsza droga między Rzeczycą a Dąbrowicą

Przetarg na budowę drogi Rzeczyca Ziemiańska-Kolonia - Dąbrowica w gminie Trzydnik Duży został rozstrzygnięty. Realizacja tej inwestycji będzie kosztować ponad 570 tysięcy złotych, a termin zakończenia robót jest wyznaczony na 24 sierpnia.
Do tego czasu drogowcy mają wykonać odcinek o długości ponad 600 metrów do granicy z sąsiednią gminą Potok Wielki. Obecnie to droga gruntowa, która do tej pory była wielokrotnie utwardzana, ale takie doraźne prace nie przyniosły oczekiwanych efektów. Dlatego teraz będzie wykonana podbudowa i nowa asfaltowa nawierzchnia.
 
Prace będą kosztować około 70 tysięcy złotych więcej niż przewidywano, ale rada gminy zgodziła się na zwiększenie środków, a to pozwoli na podpisanie umowy z wykonawcą.
 
Na razie trzydnicki samorząd jest zdecydowany na sfinansowanie tej inwestycji za własne pieniądze, ale jednocześnie stara się o dotacje z budżetu państwa. Wniosek o przyznanie dofinansowania z dodatkowych środków na przebudowę dróg lokalnych, którymi dysponuje wojewoda lubelski, czeka na rozpatrzenie. W przypadku braku dotacji gmina chce szukać wsparcia w innych źródłach.
 
 
Źródło: ias24.eu
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: