r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Trzydnik Duży: Nominacje za recytacje przyznane
09-05-2018

Trzydnik Duży: Nominacje za recytacje przyznane

Uczennice z Olbięcina i Łychowa będą reprezentować Gminę Trzydnik Duży w powiatowym etapie Małego Konkursu Recytatorskiego. Jury wybrało je spośród 15 uczestników eliminacji, które odbyły się w środę 9 maja w miejscowym ośrodku kultury.
W młodszej kategorii wiekowej, w której o nominacje rywalizowali uczniowie klas I - III, najlepiej wypadły Patrycja Ćwikła z klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej w Olbięcinie i Julia Szkutnik z klasy III Publicznej Szkoły Podstawowej w Łychowie. Spośród starszych recytatorów z klas IV - VI jury nominowało Małgorzatę Pluder. Patrycję Ćwikłę z wierszem Psie smutki" Jana Brzechwy do konkursu przygotowywał Andrzej Kamiński, z Julią Szkutnik, która recytowała "Niebieskiego ptaka" Agnieszki Frączek, pracowała Małgorzata Kuryło, a Małgorzata Pluder przygotowała pod kierunkiem Moniki Kaproń utwór pod tytułem "Arbuz" Jana Brzechwy.
 
Jury eliminacji gminnych przyznało także trzy wyróżnienia. Otrzymali je Patryk Latawiec z klasy II PSP w Woli Trzydnickiej (op. Anna Ryś), Gabriela Kot z klasy V PSP w Łychowie (op. Katarzyna Surdacka) i Kamila Radwan z klasy VII PSP w Rzeczycy Księżej (op. Grażyna Surowiec).
 
Uczestników wtorkowych eliminacji oceniali pedagog i bibliotekarka z Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym Dorota Laskowska, instruktor teatralny z Gminnego Ośrodka Kultury w Zaklikowie Andrzej Grzyb oraz Andrzej Gotner z Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Kraśniku.
 
Przesłuchania najlepszych recytatorów z całego powiatu kraśnickiego odbędą się 15 maja w Dzierzkowicach, a zwycięzców 37. Małego Konkursu Recytatorskiego poznamy na początku czerwca.
 
Źródło: IAS 24
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: