r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Jest wykonawca przedszkola w Olbięcinie
30-03-2018

Jest wykonawca przedszkola w Olbięcinie

Przedszkole w Olbięcinie w gminie Trzydnik Duży będzie rozbudowane. Samorząd rozstrzygnął przetarg na wykonanie robót i przekazał już plac budowy. Inwestycja będzie kosztować prawie 820 tysięcy złotych, ale na część kosztów samorząd pozyskał dotację z funduszy unijnych.

Nowa część przedszkola powstanie w miejscu istniejącego placu zabaw, który zostanie przeniesiony. Oprócz pomieszczeń dydaktycznych, znajdą się w niej szatnie i sanitariaty. Do 85 procent kosztów budowy netto będą stanowić środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, które mają być wykorzystane także na wyposażenie nowego obiektu.

Prace budowlane powinny się zakończyć do 31 lipca.

Wójt gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień przekonuje, że rozbudowa przedszkola jest niezbędna przede wszystkim ze względu na reformę oświaty. Gdy szkoła w Olbięcinie była placówką 8-klasową, przedszkole znajdowało się w oddzielnym budynku, w którym warunki dla maluchów nie były najlepsze. Po poprzedniej reformie odeszli gimnazjaliści i przedszkole zostało zlikwidowane, a dzieci przeniesione do szkoły. Obecna reforma powoduje, że wracają siódmo- i ósmoklasiści, którzy w obecnych warunkach lokalowych musieliby się uczyć na dwóch zmianach, a poza tym przedszkolaków jest coraz więcej. Stąd decyzja o rozbudowie przedszkola, które ma być gotowe na 1 września tego roku. 

 

źródło: IAS 24

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: