Jako pierwsze do rywalizacji na trzydnickim "Orliku" przystąpiły szkolne reprezentacje koszykówki dziewcząt i piłki nożnej chłopców. Zawody koszykarek wygrała drużyna Trzydnik Duży I, drugie miejsce zajęła ekipa z Olbięcina, a trzecie z Rzeczycy Ziemiańskiej. Najlepszą drużyną piłkarzy może się pochwalić szkoła z Rzeczycy Ziemiańskiej, na drugiej pozycji zawody ukończył Trzydnik Duży, a na trzeciej Olbięcin. W obydwu grach zespołowych rywalizowało 9 zespołów, a najlepszym ekipom gratulacje złożyli wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin i sekretarz Tomasz Mularczyk. Przedstawiciele władz wręczyli koszykarkom i piłkarzom medale, a najlepsze zespoły dzień później odebrały puchary.
- O ile w poniedziałek pogoda była naszym sprzymierzeńcem to we wtorkowe przedpołudnie była dość kapryśna. Na szczęście pierwszy deszcz spadł po odegraniu hymnu olimpijskiego i wciągnięciu flagi na maszt, a druga tuż przed startem pierwszych zawodników. Chociaż początek zmagań opóźnił się o prawie 30 minut wszystkie konkurencje udało się rozegrać - podsumowują organizatorzy.
Wtorkowe święto sportu na stadionie w Trzydniku Dużym oficjalnie otworzył wójt Krzysztof Serafin. Potem dzieci i młodzież z wszystkich szkół podstawowych w gminie brały udział w konkurencjach lekkoatletycznych, sprawnościowych i turnieju piłki nożnej dzieci z klas I - III.
Sztafetę 4 x 200 metrów biegaczek wygrała reprezentacja szkoły z Trzydnika Dużego, drugie miejsce zajął Olbięcin, a trzecie Rzeczyca Ziemiańska. W sztafecie chłopców na pierwszej pozycji zawody również ukończyła reprezentacja Trzydnika Dużego, na drugim stopniu podium stanęła sztafeta z Rzeczycy Ziemiańskiej, a na trzecim z Olbięcina.
Turniej piłki nożnej z udziałem drużyn z klas I - III wygrała chłopięca reprezentacja Woli Trzydnickiej, drugie miejsce zajął Olbięcin, a trzecie Rzeczyca Ziemiańska.
Sztafetę sprawnościową, w której również startowali uczniowie klas I - III, wygrali - Emilia Dziewa z Olbięcina w klasach I, Martyna Zachariasz w klasach II i Bartosz Jagiełło w klasach III.
W biegu na 60 metrów najlepiej spisali się: Michalina Dziedzic i Kacper Jabłoński z Rzeczycy Ziemiańskiej( klasy IV i młodsi), Jowita Zięba z Rzeczycy Ziemiańskiej i Filip Łączuk z Trzydnika Dużego (klasy V - VI), oraz Karolina Łata z Olbięcina i Marcel Partyka z Trzydnika Dużego (klasy VII - VIII).
Najlepszymi uczestnikami biegów na 600 metrów okazali się: Iga Zaręba z Rzeczycy Księżej i Kacper Szostek z Rzeczycy Ziemiańskiej (klasy IV i młodsi), Dominika Latawiec i Marcel Mordziński z Trzydnika Dużego (klasy V - VI) oraz Julia Jocek z Trzydnika Dużego (klasy VII - VIII). W biegu na 800 metrów najszybciej na mecie zameldował się Dominik Błażejewski z Rzeczycy Ziemiańskiej.
Skok w dal dzieci z klas IV i młodszych wygrali Kamila Łączuk z Trzydnika Dużego i Franciszek Ożóg z Olbięcina. Wśród uczniów z klas V - VI najlepiej wypadli Lena Wójtowicz z Olbięcina i Szymon Partyka z Trzydnika Dużego, a w kategorii uczniów klas VII - VIIII zwycięzcami zostali Zuzanna Sobieszczańska z Rzeczycy Ziemiańskiej i Ksawery Syroka z Rzeczycy Księżej.
W pchnięciu kulą, w której startowali uczniowie z klas V i starsi, najlepiej wypadli: w kategorii zawodników z klas V - VI Zuzanna Kołaczkiewicz i Julian Kozłowski z Rzeczycy Ziemiańskiej, a w grupie uczniów z klas VII - VIII Gabriela Łukasik i Piotr Makara z Trzydnika Dużego.
Nagrodą za pierwsze trzy miejsca były złote, srebrne i brązowe medale, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe krążki, a w konkurencjach drużynowych nagrodami dla najlepszych ekip były puchary.
Rywalizację nadzorował gminny koordynator sportu Robert Nowosad, a trofea podczas wtorkowego święta wręczali wójt Krzysztof Serafin, sekretarz Tomasz Mularczyk i członek zarządu Powiatu Kraśnickiego Henryk Flis oraz nauczyciele i dyrektorzy gminnych placówek oświatowych.
https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-33-gminne-swieto-sportu-foto,34213.html